Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mitől hangos a hajtás?

Mitől hangos a hajtás?

Figyelt kérdés
Van egy 35-40 éves modernizált outim, imádom. Gyönyörűen fel lett újitva, felkerült a váltókar a kormányra, st. Nagyon jól is megy! Gyakorlatilag csak a hajtás a maradt a régi, egy Shimano ex300. Amikor frissen kész lett a bicó, még néma csendes volt, viszont minél többet megyek vele, annál hangosabb. Ezt a jellegzetes berregő hangot adja ki, amikor hajtom. Remélem értitek mire gondolok. :) Mitől lehet?

2023. ápr. 24. 09:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Kenés rendben van? Váltók be vannak állítva? Lánc nem nyúlt meg? Lánckerekek nem kopottak? Hajtómű csapágyazás oké?
2023. ápr. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Kenés rendben, váltók rendben, kb 600 kili van a láncban, a lánckerekek sem kopottak. Ugye most lett cserélve minden, csak pár hete használom.

A hajtómű csapágyazást nem tudom.

2023. ápr. 24. 10:02
 3/16 anonim ***** válasza:
És a 600 kili alatt hányszor kented le meg a láncot?
2023. ápr. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Többször is. Legutóbb tegnap mielőtt útrakeltem. 100 kilit tekertem le, az út végén egyértelműen hangosabb volt mint az elején. De az elején is hangos volt. Nem hinném hogy a kenés a gond.
2023. ápr. 24. 11:36
 5/16 anonim ***** válasza:
Mivel kened?
2023. ápr. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
A szervizben kenték párszor, mikor vittem váltót állítgatni, nem tudom mivel. A váltó azóta mar remek. Nekem valami Decathlonos cucc van, tegnap indulás előtt azt használtam. De igazából előtte egy héttel lekenték a szervizben is, és azután is hangos volt. Csak napról napra egyre hangosabb, és már idegesít.
2023. ápr. 24. 11:43
 7/16 A kérdező kommentje:
Na mindegy, visszaviszem akkor a szervizbe megint. Csak már én érzem hülyének magam, annyiszot vittem az elmúlt hetekben. Ezt eedig nem is mondtam neki, mert az sokkal nagyobb gond volt amivel visszajátkáltunk, s ezt mindig el is felejtettem. Most azt végre megoldották, erre megyek is egy másik problémával. Heti 3x ott vagyok, szerintem már totál hülyének nézenek. :D
2023. ápr. 24. 12:01
 8/16 TR75 ***** válasza:

Első láncvető (ha két/három tányér van)?

De amúgy vált rendben, meg lahat hajtani rendesen, csak "berreg"?

És hát igen, a középcsapágy is lehet (bár a tapasztalatom szerint ahhoz nagyon durva probléma kell, hogy folyamatosan hangoskodjon).

2023. ápr. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Két tányér van elöl, a láncvető nem ér semmihez hozza, ha arra gondolsz. És csak hajtás közben csinálja, gurulás közben nem.

Rendben vált, lehet hajtani rendesen, nagyon jól megy.

Ez egy ilyen tompa berregés. Valóban, a másik bicóm (az egy új, nagyon jó bringa) akkor szokott ilyen hangot adni mikor kenni kell. De ezen a bicón nem segít a kenés. :/

2023. ápr. 24. 12:44
 10/16 anonim ***** válasza:
Hát nem tom... ha a szervizben ilyen fújkáló szarral kenték az simán 100 kili után mág nincs benne. Sőt 50 kili után sem. Egyszer engetem hogy megfújkálják, azóta sem... 30 km - akarom mondani kili - után már hangja volt. Valami vékony semmirekellő olcsó angyaggal fújkálnak. Van is rajta meg nem is. És hamar visszaviszed...
2023. ápr. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!