Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen márkájú, típusú bicikli...

Milyen márkájú, típusú biciklit keressek, és mennyit kéne erre rászánnom?

Figyelt kérdés
Nem kell rá semmi csicsapicsa, teleszkóp, nyomatékváltó, meg a többi marhaság. Csak valami normális minőségű biciklit szeretnék, amiből el lehet jutni a-ból b-be. Márkát, típust, fajtát tudtok ajánlani hogy mit lenne érdemes nézegetni, és mennyi pénzért. Az első hátsó kézi fék az egyedüli amit preferálnék még rajta.
2023. máj. 1. 08:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Mekkora távokat mennél vele, és milyen terepen?
2023. máj. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Munkába járás kb napi km oda vissza, meg városon belül kisebb távokat.

Többnyire beton úton, de bele esik olyan rész is, amit jó magyar módra már időtlen idők óta betonoznak, és olyan mintha nehéztüzérségi támadás érte volna.

2023. máj. 1. 11:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Legolcsóbban Decathlonban úszod meg egy Riverside trekkinggel. Ez belépő szint, de abból a használhatóbb fajta.

Olcsóbb: [link]

Drágább: [link]

2023. máj. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
a munkába kárás napi 15km lett volna, ha sikerül leírnom.
2023. máj. 1. 11:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem valami trekking lenne neked való erre a célra. Nem kell a legdrágább kategória, mert nem 100 km-eket fogsz vele menni, de mivel rendszeresen fogod használni, fontos a megbízhatóság. Szerintem használtan érdemes nézni, olyan 100-150 között simán kapsz olyat ami megfelel a célnak. Munkába járáshoz hasznos ha van csomitartó, sárvédő mindenképp legyen. Márkát nagyon nehéz mondani, mert rengeteg van. De ha rákéresel úgy hogy trekking, 100-150 között, valszeg fogsz jókat találni. Fontos hogy a méreted legyen a bringa, a választáshoz találsz mindenféle kalkulátorokat a neten. A fék meg mindegyiken olyan amit szeretnél, kötelező az első-hátsó fék, és nagyon ritka már a kontra.
2023. máj. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha még aktuális, akkor nézz szét a jófogáson!


Lődd be az árat kb. minimum 30-ra, max 75-100-ra.


100 ezer alatt is bőven lehet kiváló bicajokat kapni (van, aki nem tudja, hogy mit árul, mások szabadulni akarnak tőle, megint mások, akik sokat árulnak mindent egy árra lőnek be).


Akik viszont 100 felett árulnak, azok gyakran úgy vannak vele, hogy ők is annyiért vették pár éve, nekik nem jött be, de volt infláció, úgyhogy eladnák a "teszkósbringát" ugyanannyiért, mint amibe nekik fájt.


A keresésnél nem szűkíteném trekkingre, sokan nem így teszik fel a valójában "trekking" bicajukat, ami neked pont jó lenne, de így nem kerülnek be a szűrésbe.


Igazából ha megadod az árat, meg a km-t, hogy mekkora körben keressen, akkor kezelhető méretű találatot kapsz, fénykép alapján kilövöd a nőit/férfit, az elölhátul teleszkópos csodákat, a retró "táposzsákszállító" parasztbicajokat, a váltó nélküli fixie-ket (és én az agyváltóst is kizárnám). Persze kell némi szerencse is, de hát a használtcikkhez mindig kell.


Én pl. egy éve vettem egy BMC-t (svájci márka, svájci összeszerelés, nagyon príma kis gép, 55 ezerért patika állapotban), ahol vettem, ott a héten ment el ugyancsak 55-ért olyan bicaj, ami mindenhol máshol használtan is 135-160 között volt. (nem, nem orgazda, levetett német-svájci bicajokat hoz be a srác, mindig van nála vagy 30 db) Itt van, hogy mi ment el 55-ért... [link]


Bejáráshoz keress keskeny kereket, váltóból nem kell sok fokozat (akár az 1x9 is elég lehet), nem kell a tárcsafék, legyen kitámasztó, sárvédő, esetleg csomagtartó (de ezek 4-5 ezer Ft-ért beszerezhetők, a sárvédő még olcsóbb is). Jó, ha könnyű a bicaj (alu váz tökéletes, karbont úgysem kapsz, meg nem is erre való), csomival, táskával úgyis nehéz lesz, nem kell, hogy üresen is 16 kilót nyomjon...

2023. máj. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bálint6969 ***** válasza:
Szerintem keress használtan valami fapadosabb mountain bike-ot vékony alu vázzal. Erre a célra simán megfelel
jan. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!