Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Rövid vagy hosszú kormányszár?

Rövid vagy hosszú kormányszár?

Figyelt kérdés
Xc kerékpárokon hosszabb van,míg az endurokon rövidebb, én főleg kényelmi és esztétikai szempontból cserélném az enyémet, 90mm-ről váltanèk 35 vagy 50mmre, melyik lenne a jó méret? Magas vagyok(186) és hosszúak a kezeim de a 90mmnél nagyon előre dőlök ami kényelmetlen

2023. máj. 3. 03:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem olyan drága egy kormányszár, szerintem vedd meg az 50-est és a 35-öst is és próbáld ki. Amelyik nem jó, azt meg eladod, így pár száz forintért biztosan jót fogsz választani.
2023. máj. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez óriási különbség, kb. mintha két mérettel nagyobb bringát vettél volna, mint amire szükséged van. 1-2 cm is sokat számít.

Ha megnézed, nem csak a kormányszár hossza tér el a különböző montiknál. Az endurok villaszöge sokkal laposabb. Ez lassítja a kormányzást, ami a rövidebb kormányszárral kompenzálható. Gyakran szélesebb is a kormány, ami javítja a stabilitást, ami amúgy a rövidebb stucni miatt romlik.

A rövid stucni meredek lejtőn előny, mert hátrébb van a súlypont. Ugyanez mászáskor hátrány. A bringa eleje elkönnyül, mert hátrébb lesz a súlypontod. A kormányzás gyorsabb, idegesebb lesz, a stabilitása romlik. Ha túl rövid lesz, akkor "összenyom" a bringán, és azért lesz kényelmetlen, görnyedni fogsz rajta.


Én a helyedben használtan vennék pár kormányszárat, így bukta nélkül lehet eladni azokat, amik nem váltak be.

Ha esetleg van másik bringád, ami kényelmes, annak a megmérése adhat támpontot.

2023. máj. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!