Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » GHOST KATO ESSENTIAL 29 2022...

GHOST KATO ESSENTIAL 29 2022 kerékpár felszereltsége mennyire jó/rossz ár-érték arányban?

Figyelt kérdés

Azok akik imádják a bicajokat és értenek is hozzájuk és azok alkatrészeihez is, azokat kérdezném hogy a megnevezett kerékpár felszereltségéről mi a véleményük? van ami rosszabb minőség rajta? valamiből rakhattak volna rá jobbat, vagy le lehetne cserélni jobbra? esetleg van aki biztos le is cserélné ami rajta van ha tegyük fel megvenné a kerékpárt? (hajtómű,váltó,fék,teleszkóp,lánc)

Tényleg egy átfogó értelmes hozzá értő vélemény érdekelne!!



2023. máj. 5. 11:00
 1/1 TR75 ***** válasza:

Látom, nem nagyon válaszol senki. Amiről én tudok mondani valamit:

Az első váltó Shimano Tourney. Ez a legolcsóbb Shimano váltó, elöl elmegy, csodát nem szabad várni tőle. Hétköznapi, nem strapás használatra jó.

Hátul Shimano Acera, jobb a Tourney-nél, pontosabb és szebben vált.

Az én városi tekergőmön is ez a kombináció van, az első váltót elég keveset használom, kicsit gondolkodós fajta, legalább megfontolt :-D

Hátul az Acera szépen teszi a dolgát.

A felnit (Rodi Excalibur) jónak tartják a testbike-on.

A fék hidraulikus (ennek van előnye: jó a fékhatás, szépen adagolható; viszont ha valami gubanc van vele a világ végétől balra a szántóföld mellett, az szívás lehet).

A lánc egy alap KMC, teszi a dolgát, szerintem ha nem nyúzod és nem vadulsz vele, akkor teljesen jó.

A teleszkóphoz sajnos nem értek egy kukkot sem, sosem volt telós bringám, én a magam részéről úgy voltam a bringa kiválasztásánál, hogy minél kevesebb hibalehetőség legyen, és a súly se szálljon el (elég az enyém a bicajon). Ha jól látom, lockolható (kikapcsolható a rugózás).

A gumikról végleg gőzöm sincs.

Összességében nem rossz bringa, sajnos ilyen árak vannak a covid óta, 3-4 éve lényegesen olcsóbb lett volna ez a bicaj is.

Hogy megéri-e... én azt szoktam mondani, hogy ha neked megér ennyit, akkor megéri. A bicaj sosincs kész, mindig lehet rajta bütykölni, lehet cserélni az alkatrészeket (ha kopik/elromlik, azért, ha találsz valami jobbat jó áron, akkor meg azért). A bicaj is nyeli a pénzt, ha hajlamos vagy fejlesztgetni :-)

2023. máj. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!