Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpár négyszögtengelyes...

Kerékpár négyszögtengelyes hajtómű csere integráltra lehetséges? A kerékpár: Ghost Kato Essential 2022

Figyelt kérdés

Szerbusztok, én egy átfogó segítséget szeretnék kérni, vásároltam egy MTB kerékpárt, de nem vagyok megelégedve bizonyos alkatrészeivel, a kerékpár sajnos négyszögtengelyes hajtóművel szerelt és szeretném lecserélni integrált hajtóműre, viszont ahhoz hogy lecseréljem gondolom a középcsapágyat is és a hátsó fogaskoszorút is le kell, esetleg láncot nem tudom, hogy kompatibilis legyen a rendszer!

Az érdekelne pontosan hogy konkrétan milyen típusú integrált hajtóműre, integrált csapágyra és fogaskoszorúra tudnám lecserélni azokat az alkatrészeket amik most rajta vannak.

Olyan 20.000 ft-os alkatrész árig, konkrét termék megnevezéssel akár.

például:

Shimano Altus FC-MT210-3 hajtóművet, Shimano CS-HG200-9 9 sebességes fogaskeréksor-ral fel tudnék rá rakni? milyen csapágy kellene? vagy hátsó fogaskeréksor csere nélkül is megoldható lenne?

Tehát egy felszerelhető kompatibilis opció érdekelne, amennyiben lehetséges lenne ez a csere ezen a kerékpáron, bármit is kellene cserélni.


Váz:KATO AL

Hátsó váltó:Shimano Acera RD-M360 8-S

Első váltó:Shimano Tourney FD-TY700-TS6

Első váltó rendezés:Shimano Altus SL-M315

Sebességek száma:3x8

Kazetta:Shimano CS-HG-200-8 12-32

Lánc:KMC Z51

Hajtómű:Shimano FC-TY301 42-34-24

Középcsapágy:BB-Thun

Agy:Shimano HB-TX505 QR 100 mm / Shimano FH-TX505 QR 135 mm



2023. máj. 8. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy feltedd ezt a hajtóművet, csak a négyszöveg monoblokkot kell kiszedned és betenned az integrálthoz valót. Természetesen egy menetest, nem press fitt-est.

A 9-es tányérokon nem lesz gond a 8-as lánc, tehát ezt és a hátsó sort nem kell cserélned.


A négyszöges monoblokkhoz és az intergrálthoz más-más célszerszám kell. Tehát úgysem te fogod cserélni, tehát a problémáddal úgyis be kell menned egy boltba, szervizbe.

Mindig kérdés az ilyen alakításoknál, hogy mennyire változik a láncvonal.

2023. máj. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Alex Fly ***** válasza:

Simán ki lehet cserélni: a hajtóművet lekapod, monoblokk ki, integrált blokk be, hajtőmű felszerel es örölsz...

Mondjuk az a 20k-s keret elég karcsúnak tűnik...

2023. máj. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=LPhRXY3CIvA

angol tudás nélkül is megérhetsz mindent ebből a videóból.

2023. máj. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!