Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Budapesti (környéki) bringások...

Budapesti (környéki) bringások! A fővárosból induló elsőrendű főútvonalak közül melyiken szerettek leginkább tekerni?

Figyelt kérdés

Tudom, ezek az utak veszélyesek, tele vannak degeneráltakkal, így kb. olyan kaliberű a kérdésem, mintha azt kérdezném, ki volt a legértelmesebb szereplő a Való Világ ötödik évadában.


De melyik a legkisebbik rossz? Figyelembe véve az útminőséget, a forgalmat, az azon közlekedők mentalitását (nyilván ez megközelítőleg azonos).


Kérlek a válaszadásnál csak az útvonalaknak azon szakaszait vegyétek figyelembe, amit Budapestről egy tipikus workout során elértek. Vagyis lehet, hogy ti leginkább a 6-os horvát határ menti szakaszán tekertek szívesen, amikor meglátogatjátok a barcsi rokonokat, de most szorítkozzunk inkább a tág értelemben vett agglomerációra.


2023. máj. 16. 09:25
A kérdező szavazást indított:
2
7
6
10
5
1
3
4
4 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A 7-es út Tárnoktól a Velencei tóig vállalható.
2023. máj. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Én még mindig le tudom írni, hogy edzés.

A kérdés amúgy azért hülyeség, mert az egész azon múlik, hogy mikor tekersz. Reggel bármelyiken kitekesz, de ha vissza akarsz még érni munkába, akkor szívni fogsz, mert beáll az összes. Ugyanúgy hülyeség 15 órakor indulni Budapestről.

Reggel be tudsz jönni Szentendrétől az új (de akár a régi) bringaúton, mert azon ilyenkor nincs forgalom.

Használd az eszed, ennyi.

Budára mindig montival megyek reggel, mert az erdőn át pillanatok alatt bent vagyok a város közepén.

2023. máj. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én csak zsákfalvak felé megyek!
2023. máj. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"Én még mindig le tudom írni, hogy edzés."


Jujszi, hatalmas gratula tesó 😎👊🏿 Lenyűgöző, jár a tabzs👏🏿👏🏿👏🏿. Remélem, valami magyar nyelvőrző csoport is olvasgatja ezt a fórumot, a magyar nyelvért végzett tevékenységed miatt simán kiérdemelnél tőlük egy tízezres Coop-utalványt.

2023. máj. 16. 16:33
 5/12 anonim ***** válasza:

1 - Budaörsig (minősíthetetlen) kerékpárút vezet. A város forgalmas, utána viszont kellően széles, jó minőségű, kifejezetten kellemes.


2, 3 - Sosem tekertem ezeken (illetve a 3-ason csak Észak-Borsodban), terv sem nagyon van rá


4 - Sz*r minőség, az M4 ellenére is nagy forgalom


5 - Az útminőség itt sem az igazi, viszont a forgalom szempontjából elviselhető. Szépek az útmenti erdőségek.


6 - Toronymagasan ez a kedvencem, és nem csak a listából, hanem sok mellékúttal összevetve is. Nagyon széles, aki itt nem tud kikerülni egy kerékpárost, az sehol ne vezessen, mert nem alkalmas rá. Emellett a forgalom is baráti (ugye az M6-ot sokan szellemautópályának nevezik, képzelhetjük akkor, milyen mellette a főút). A minősége egyes helyeken kiváló, máshol megfelelő. Jól mutatja a közútkezelő hozzá nem értését, hogy az alacsony forgalom ellenére ez az egyik út, amelyen csaknem végig kerékpáros tiltás van.


7 - Az autópálya ellenére is van forgalom, teherforgalom is, minőség és szélesség is hagy némi kívánnivalót maga után.


10 - Borzalmas minőség, keskeny, ráadásul a többi úttal ellentétben nincsen párhuzamos autópálya, ami elszívná a forgalmat, ennek megfelelően a forgalom óriási. Ezt utálom a legjobban az összes közül.


Szóval értelemszerűen a 6-osra voksoltam.

2023. máj. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem is tudom hogy tudtok ti Budapesten/ről kerékpározni. Mész egy órát és még mindig nem érték ki a városból. Amikor meg elhagyod végre a Budapest vége táblát, még egy órát kell menni a sűrű agglomerációban. Visszafelé megint 2 óra.

Szerintem eret is vágnék ha onnan kéne mennem kerékpározni.

Én 4 órából 20 percet töltök a városban, a többit már nyugodt körülmények között tekerhetek.

2023. máj. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

Igaza van 2-esnek.

Ha létezik olyan egyszerű magyar szó, hogy "edzés", akkor mi értelme "workout"-ot írni? Értelme nincs, ettől többet nem adsz hozzá a mondandódhoz, rólad egyeseknek meg lesz a véleménye (pl. nem tud általános iskolás szinten se magyarul, akkor vajon hány éves lehet, de ha még csak tizenegynéhány éves, akkor ne akarjon főúton biciklizni, stb.) és olyan hozzászólásokat kapsz, amiket nem akarsz kapni.

Forgalmat kérdeszed, de nem írod mikor. Nem mindig ugyanakkora a forgalom. Ha edzeni akarsz, akkor miért főúton? Van egy rakás hely, ahol lehet edzeni.

2023. máj. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#1 #5 Köszönöm az informatív, hasznos válaszokat 😀 csak ilyeneket vártam volna, de egyeseknek túlságosan magas volt ez a szint (nekik javaslom a tudományok főkategórián belül a helyesírás kategóriát)


#6 Teljesen igazad van (legalábbis Bp. belvárosa vonatkozásában), de mit csináljak, ha egyszer ott élek? Arra se pénzem, se energiám, hogy minden WORKOUT előtt vonatozzak egy órát, amíg olyan vidékre érek, ahol közlekedési lámpák, ergyán elkészített kerékpárutak és sávok nélkül, alacsony forgalomban tudok edzeni.

2023. máj. 17. 06:55
 9/12 anonim ***** válasza:
55%

#8!


Nem helyesírási kérdés, hogy teljesen feleslegesen használsz angol szó egy magyar szövegben, hanem stilisztikai. Az pedig mind tudjuk, hogy a stílus maga az ember.

Tényleg egy tini gyerek lehetsz, mert nem tudod elviselni a kritikát. Menőzni akartál és nem azt kaptad, amire számítottál, és ezt nem tudtad elviselni. Kezdj el felnőni! A kerékpársport nem a hisztis gyerekeknek való.


Nem, a 6-osnak kicsit sincs igaza. Akkor kell 1 órát menni a Bp-en, ha egyik végéből mész az átellenes végébe.

A Parlamenttől - ami eléggé a város közepe - 1 óra alatt ki lehet jutni Szentendre közepére. Ennek kb. a fele Bp. és választhatsz, hogy főútvonalon mész, ami haladósabb vagy kisebb utcákban.


Nekem semmi bajom a 10-es úttal. Egy helyen van komolyabb emelkedő, ott 2 sávos, tehát tudnak kerülni. Nem a vitatkozni akarok az 5-ös kommentelővel, csak jelezni, hogy mindenki másként éli meg ezeket.

2023. máj. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#8 Pont az ilyen árnyalások miatt várok minél több választ. Köszönöm a tippet, még nem tekertem a 10-esen. Hétvégén eszközlök is rajta egy workoutot, hogy lássam, neked vagy a másik válaszolónak van-e inkább igaza ☺️
2023. máj. 17. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!