Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 150-200 körül milyen túrakerék...

150-200 körül milyen túrakerékpárt érdemes venni?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt hogy újat, vagy inkább még használtat?

Új esetében pl: Csepel Spring 100, Landrider, Traction 100 és 150, Alpina ECO, Kross Evado, esetleg decathlonból a Riverside 500/700 mennyire számít jó vételnek,érdemes e ezek közül választani?



2023. jún. 9. 00:38
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Ebben a kategóriában nem sokban küönböznek. Tourney és Acera váltót kellene elkerülni. Altus, Alivio már használható, Deore meg még jobb, de azt kétlem, hogy megkapod 200k-ért.

A váz ezeknél általában ugyanaz, csak a design más. A kerék valami nehéz vacak lesz, de legalább masszív. Teleszkóp csak felesleges súly, az ilyen olcsó darabok nem érnek sokat.

2023. jún. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1:

Hogy lenne már ugyanaz a váz? A felsorolásból pl. Landrider acélvázas, Riverside meg alumínium, és még a geometriája sem egyezik.

2023. jún. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2: egy olcsó acélváz és egy olcsó alu váz nem sokban különbözik. Alu annyiból jobb, hogy valamivel könnyebb és nem rozsdásodik. De sokkal fontosabb, hogy a Csepelen egy elavult 3x7-es rendszer van, a Riverside-on pedig egy modern 1x9-es. A súlykülönbség is főleg ebből jön, nem a vázanyagból (17 kiló a Csepel, 14 kiló a Riverside, ebből szerintem max fél kiló a vázak közötti különbség).
2023. jún. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp használtat.
2023. jún. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3:

Tehát szerinted 2.5 kg különbséget csak a váltó magyaráz? Úgy hogy egyébként az agyváltós változat gyári adata is 17 kg míg az a váltó 1.5 kg alatt van.


Megjegyzem, nekem épp Landriderem van munkába járásra, és a vázat és a váltót leszámítva könnyebb cuccokból van mint a Riverside, viszont felszereltebb, az meg több, a vázban valójában megvan a 3 kg különbség.


De egyébként a vázak alakja is eltér a két brinánál. Valószínűleg a többi váza sem egyforma, csak azokat nem ismerem.

2023. jún. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 MGéza ***** válasza:

Használtat vennék, Alivio/Deore felszereltséggel. Az új Tourneys vackok felejtősek. A Riverside nálam a hajtásrendszere miatt szóba sem jöhetett és most se jönne szóba ha most vennék. Jó tudom, "kőkori" technika már a 24-30spd, de vegyél jobbat a mostani árak mellett ha tudsz. Ez például tökéletes túrázni, felszereltségben az újak kanyarban sincsenek hozzá képest:

[link]

2023. jún. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!