Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért épp a kerékpárosok...

Miért épp a kerékpárosok okoskodnak a szabályokról, amikor épp nem tartják be azokat?

Figyelt kérdés
A piros lámpánál nem állnak meg, 0 oldaltávval kerülnek ki gyalogosokat. Ha pedig szól valaki, akkor kimutatják az intelligenciájukat még egy káromkodással is.
2023. jún. 14. 17:17
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
65%

10. Kb. hány km kerékpárút van Magyarországon amin közlekedési lámpa van, meg ahol gyalogosokat kell kerülgetni de autó nincs a közelében?

Arról beszélsz, hogy a kerékpárosok átmennek a piroson, de milyen piros lámpa van ott ahol nincs autó? Olyan sok kerékpárút kereszteződés van Magyarországon ahol lámpával szabályozzák a forgalmat? Én a világon nem tudok ilyenről, nemhogy Magyarországon...

2023. jún. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
#11: A világot nem ismerem, de KariGeri városában több ilyen is van! Érdemes megnézni Budapesten, mert több példa is van rá.
2023. jún. 15. 10:35
 13/23 anonim ***** válasza:
65%
Helyes, akkor mutass egyetlen olyan kerékpáros utat, aminek a közelében nincs autóút, de van rajta közlekedési lámpa. Ha több ilyen hely is van, akkor egészen biztosan tudsz egyet mutatni google-ön.
2023. jún. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
#13 : A zebra keresztezi a kerékpárutat, azért van rajta lámpa! Jó ég, ennyit okoskodni...
2023. jún. 15. 11:01
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Na, akkor mutass egy kerékpáros utat Magyarországon, amit zebra keresztez és ez lámpával védett, de nincs autóút a közelében.
2023. jún. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, mert én sem ismerek ilyet, pedig rendszeresen kerékpározok és gyaloglok Budapesten. Csak olyat ismerek, pl. Fehérvári út - Etele út kereszteződésnél, ahol az úttal párhuzamos kerékpársávot is keresztezi a zebra, és ugyanaz a lámpa vonatkozik a gyalogosokra a kerékpársáv keresztezésénél, mint az autó sáv keresztezésénél. De ezen a helyen nem merül fel, hpgy a kerékpárosok pirosozzanak, mivel ahhoz keresztezni kellene pirosban a forgalmas Fehérvári utat is.


Meg még olyanból van sok, ahol a zebra lámpa nélkül keresztezi a kerékpárutat. Megjegyzem ilyen helyen mindig lelassítok ha látom hogy jönnek gyalogosok, hogy elengedjem őket, és nagyon gyakori hogy még meg is állok, de ők csak azért sem mozdulnak, el akarnka engedni...

2023. jún. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Alex Fly ***** válasza:
34%
@15: te pedig mutass nekem egyetlen olyan kerékpárutat, amely autóút mellett van...
2023. jún. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

17. Az autóutat nem a KRESZ értelmében vett autóútra értettem, csak nem soroltam fel, hogy ilyen út meg olyan út (fő- és mellékútvonal, stb.) itt meg itt (városban, lakot területen belül és kívül). A lényeg, hogy autóknak szánt út mellett van.

De ezt szerintem te is értetted, úgyhogy nem értem a kötekedés célját.

2023. jún. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Alex Fly ***** válasza:
49%
@18: az autóút az autóút. Az autópályával együtt autóknak szánt út -a többi nem az, csak meg van engedve rajtuk a közlekedés -többek között- az autóknak is. A legtöbb gond abból adódik, amikor kisajátítják maguknak...
2023. jún. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell általánosítani? Ezzel az erővel az autósok meg büntetőfékezgetnek egymás előtt. Nem tartják be a követési távolságot, se a sebességkorlátot. Bemennek az egyirányú utcán forgalommal szemben és megállni tilosban parkolnak el. A gyalogosok meg összevissza rohangálnak át az úttesten.

Kb ilyen szintű az általónosításod.

2023. jún. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!