Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A kerékpárosok Budapesten...

A kerékpárosok Budapesten miért nem képesek még az alapvető közlekedési szabályok betartására se?

Figyelt kérdés

80% magasról szarik mindenre. Utána amikor meg szidják őket akkor nekik áll feljebb. Persze innentől kezdve a maradék normális 20% is el van könyvelve köcsög bringásnak.


Ezek után miért meglepő, hogy lassan mindenki utálja a bringásokat? Tesznek érte eleget, elég sokan.


Nem kéne elkezdeni betartani a szabályokat és talán elkezdene megváltozni a megítélésünk...


Félreértés ne essék, évi olyan 3 ezret tekerek én is. Jah, és megállok mindig a pirosnál.



2019. jún. 7. 07:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
A bringast helyettesitsd be autosra es felteheted ugyanezt a kerdest.
2019. jún. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%

Habár külföldön élek, de szerintem nincsen Mo-n a gyerekeknek bicigli jogosítványuk.


Itt általános iskola alsó részében tehetik le a gyerekek a bicigli jogosítványt, innentöl kísérö nélkül is bicajozhatnak az utcán.

Ugyan ez van ovis nagycsoportosoknál a gyalogos közlekedéssel, minden nagycsoportosnak a rendörség álltal szervezett gyalogos közlekedési gyakorlaton kell átesnie. Itt az ovi készíti fel öket, majd a rendörök tesztelik öket(játékos módon). Innentöl a gyerek közlekedhet egyedül az utcán.

2019. jún. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1 az autósok 80% a átmegy lazán a teli piroson?

Mert mondjuk a kiskörúti bringások igen, azért az autók megállnak.

2019. jún. 7. 08:57
 4/13 A kérdező kommentje:

#2 nagyszerű dolog amit írsz. De én felnőtt budapesti bringásokról kérdeztem akiknek a jelentős részének van jogsija.


[link]


Bár a piros lámpa jelentését jogsi nélkül is fel lehetne fogni 60as iq felett...

2019. jún. 7. 09:03
 5/13 anonim ***** válasza:
60%

Mert a gyalagosok is szarnqk a bringás szabályokra. Csak hogy egy példát emlitsek a rakpart azon része ahol KÜLÖN van a bringa és gyalogos sáv mindig akadnak olyanok akik valamiért úgy érzik,hogy az nekik van fenntartva mint gyalogos sáv.


Azt meg halottam,hogy ecsetelet a srác:bringával mozgékonyabb mint kocsival és ha nincs reális esélye,hogy balesetezik akkor a szabályok csak feleslegesen lassitják.


Persze én is szegeg szabàlyokat de azért arra ügyelek,hogy másnak ezzel ne okozzak kelemetlenséget.

De vannak olyan autosok akiknek kb. az is kellemetlen,hogy létezek. Dudál,rám huzza gépet,mellém jön és ordibál aztán satuzik elöttem...

Az ilyen úgy felhúznak,hogy nemhogy előzékeny nem leszek a többi autóssal,de komoly koncentràció,hogy bhassz@kki velük.

2019. jún. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A szabály az szabály, mindenkit lassít.

Az, hogy a gyalogos se tartja be az nem érv, ez nem ment fel a szabály betartása alól.

Nem kell előzékenynek lenned az autóssal csak szimplán tartsd be a szabályokat.


Látom nem ment át a kérdés lényege. Nem azt kértem, hogy kifogást keressetek. Komolyan nem érti senki, hogy ha azt látnák, hogy szabályosan bringázunk akkor nem lennénk talán közellenségek? Nem lenne az jobb?

2019. jún. 7. 16:10
 7/13 Alex Fly ***** válasza:
95%
Pontosan azért, amiért a gyalogosokb autóvezetők, taxisok, buszsofőrök, &c. -azaz gyakorlatilag az összes közlekedő sem képes rá. Magyarországon jelenleg ez a közlekedési morál és a szabálykövetés -és ez nem fog megváltozni attólb hogy az adott közlekedő egy adott útra éppen kerékpáron ül. A járműválasztástól senki nem lesz alapból szabályos...
2019. jún. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%

Szóval szerinted az emberek egy része biciklis, más része autós, aztán vannak még a gyalogosok? Közös halmaz nem létezik?

Olyan nincs, hogy valaki csak biciklivel szabálytalan. Aki biciklivel szabálytalan, az gyalog is az, ha autóval is jár azzal is. Ha látsz egy gyalogost aki átmegy a piroson, akkor az jut eszedbe, hogy a gyalogosok szabálytalanok, vagy az az illető aki átment, az szabálytalan?

Egyeseknek van ez a mániájuk, hogy a biciklisek Magyarországon szabálytalanok. Én olyan országban élek, ahol nagyon sokan bicikliznek, ingáznak munkahely és lakás között biciklivel és jobbra kanyarodáskor pl. szinte senki nem áll meg a pirosnál, zebránál is csak ritkán.

Szóval nyugodj meg a "biciklisek" Magyarországon semmivel se szabálytalanabbak mint máshol.

2019. jún. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Tényleg ennyire nem sikerült felfogni a kérdést?

Mindegy, nem voltak nagy elvárásaim...

2019. jún. 9. 15:36
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Aki szabálytalanul közlekedik az mindennel szabàlytalanul közlekedik.

Inkább az van,hogy bringával gyalog még szabálytalanabb,mert nem olyan "nyilvánvaló" mint autóval.


Meg autóval az ember utolérhetőbb mint bringával,gyalog.

2019. jún. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!