Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyi idő/km alatt használódi...

Mennyi idő/km alatt használódik el egy gumiabroncs?

Figyelt kérdés
Szándékosan fogalmazok így: elhasználódás. Tehát az is érdekel, hogy mikor kopik el és mikor repedezik használhatatlanra, átlag normál felhasználás esetén. Tehát nem az utcán, napon tárolva és nem is rendszeres satufékes radírozós megállásokkal.
2023. jún. 16. 08:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Sokezer km-t kibír egy átlagos abroncs is. (City mintázattal, rücskösebb kerék lehet, hogy jobban kopik.)
2023. jún. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Ez nagban függ a gumitól, összetételtől, márkától, keménységtől.

Ilyen általános szabályt nem lehet felállítani, hogy a bicikligumi 4000km/1év után kuka.

2023. jún. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Continental EcoContact Plus gumim van. Szerintem nem olyan rücskös. 3-4e km-nél tarthat. A hátsón már gyakorlatilag nincs minta. Igaz nem 60 kiló vagyok, kap terhelést alapból. Az első jobban áll. Gondoltam, hogy lecserélem csak a hátsót. De épp néztem, hogy az elsőn meg apró repedések vannak. Így mindkettőt cserélnem kell.

Ez akkor így normális? Itthon garázsban van a biciklim, munkahelyen is zárt, árnyékos tárolóban és nem radírozva használom a gumikat. Amik egyébként most lesznek 5 évesek. Ennyit bírnak általában is?

2023. jún. 16. 09:15
 4/12 anonim ***** válasza:
39%

Az év nem sokat mond, attól függ menniyt mentél velük.

Nekem pl a trekkingemen Continental ride tour van, 4000 km van benne, semmi baja, még csak el sem kezdett megkopni.

2023. jún. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Oda van írva, hogy mennyit mentem vele!
2023. jún. 16. 10:34
 6/12 anonim ***** válasza:
56%
Ez gumitól és a terheléstől függ. Continental Gatorskin elmegy nálam 8000-et, 4Season csak 4-et, mert puhább (cserébe jobban tapad és kényelmesebb). Schwalbe Marathon több, mint 7000-et ment anélkül, hogy látható kopás lett volna rajta.
2023. jún. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem még mindig semmi baja, kb úgy néz ki mintha új lenne.

Kb 1000km-t tekertem vele.

2023. jún. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha úgy fékezel, hogy csúszol is közben, akkor az jobban kopik.
2023. jún. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#8!

Kérdés leírása: "...és nem is rendszeres satufékes radírozós megállásokkal."

3/8 A kérdező kommentje:"...nem radírozva használom a gumikat."

2023. jún. 16. 15:14
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem tom a hülyék, akik olvasni sem tudnak miért szólnak hozzá?

És miért vagyok lepontozva (2)?

Tényleg minden gumi más! Legalább a Forma 1-et nézhetnétek! :D

Nekem van Continental City Contact. Puha, jól tapad, viszont baromira kopik. 6000 km körül van benne és a hátsó már totál lekopott.

Aztán van valami CST akármi, nem tudom a számát pontosan. A mérete ugyanaz mint a continak, 37-622. Az kemény. Nem kopik. Nem is tapad. De nem kopik! A vasúti kerék jobban kopik.

Van Schwalbe-ból is 2 fajta. Azok meg kb a kettő keveréke, kopik is meg nem is, keményis meg nem is.


A kopás nem csak attól van ha állóra fékezed! A fékezéskor és gyorsításkor is van egy kis szlip ami miatt kopik. Kanyarban is van kúszás. Ha laposabban használod, akkor pláne.

2023. jún. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!