Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyi idő/km alatt használódi...

Mennyi idő/km alatt használódik el egy gumiabroncs?

Figyelt kérdés
Szándékosan fogalmazok így: elhasználódás. Tehát az is érdekel, hogy mikor kopik el és mikor repedezik használhatatlanra, átlag normál felhasználás esetén. Tehát nem az utcán, napon tárolva és nem is rendszeres satufékes radírozós megállásokkal.
2023. jún. 16. 08:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
kb. 30 éves biciklit vettem egy éve (német), valószínűleg az eredeti, Schwalbe Marathon gumikkal. Fogalmam sincs, hány km lehet benne, mert nem ismerem az előéletét. A hátsót rögtön lecseréltettem, mert eresztett (defekt miatt), de az első még bírja, kisebb repedezésekkel.
2023. jún. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
78%

Én Continental Ride Tour-t használok az országútimon. Most van a gumikban kicsit több mint 13 ezer km, a hátsó gumi most érett meg a cserére mert ugye a hajtott kerék jobban kopik. Az elsőn szinte meg sem látszik a kopás. Kb. 2,5 évesek most.

De nagyban függ a gumi minőségétől pl.: használtam egy olcsóbb, gyengébb minőségű gumit kb. 2 évig, ezidő alatt kb. 1500-2000 km-t futott és totál elkopott elöl-hátul.

2023. jún. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!