Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Keresztbe váltás,hogyan nem jó?

Keresztbe váltás,hogyan nem jó?

Figyelt kérdés

Keresztbeváltás érdekelne,mit jelent pontosan.

Azt olvastam most,hogy ha elől legnagyobb tányeron van(3*8as)akkor hátul 4-8fokozat közt kell lenni,azaz a kis fogaskoszorún.

Viszont,ha 7-8ba használom akkor azzal gyorsabban kopik lánc tehát úgy se igazi nem?

Elől nagy tányéron hagynám,így,várom segítő válaszokat.


2023. jún. 17. 09:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez a cikk jól elmagyarázza, mi a keresztbe váltás és mit ne csináljunk: [link]
2023. jún. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor jól értettem,ha elől nagy tányér akkor hátul 4-8közt jó,viszont ha legnehezebbe tekerem az is árthat szerintem...
2023. jún. 17. 10:03
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy normálisan beállított váltórendszeren hallani fogod, amikor már szenved a lánc. Nálam 2x11-en pl. elöl nagytányér esetén hátul a két legnagyobb a hangos. Elöl kistányérnál pedig hátul a 4 legkisebb.
2023. jún. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Alex Fly ***** válasza:
100%

Nem kell túlmisztifikálni: a keresztbeváltás pomtosan azt jelenti, amit a neve.

Azaz esetedben a 3*8-as rendszerrel soha ne használd a nagytányér/nagykónusz illetve a kistányér/kiskónusz kombinációkat, illetve kerüld az ezek melletti fokozatokat és akkor nem lesz gond. Nagytányérral a külső 6, középtányérral a középső 6 illetve kistányérral a belső 6 fogast használod és nem lesz belőle gondod...

2023. jún. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!