Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kompenzálni fogja valamennyire...

Kompenzálni fogja valamennyire a 29-es kerékméret ezeket a hátrányokat?

Figyelt kérdés

A régi biciklim kb. 13,5 kg volt, elöl-hátul 120mm-es teleszkópokkal, viszont 27.5-ös kerekei voltak. Általában olyan 40-50 km-es utakat még le tudtam vele nyomni megszakadás nélkül.

Az új biciklim kb. 15,5 kg, 140-125 mm rugóúttal, viszont a kereke 29-es. Vajon ezeket a súlyból és rugóútból eredő hátrányokat kompenzálni fogja valamennyire a nagyobb kerék, amikor síkabb úton tekerek? (azt hallottam, hogy a 29-essel könnyebb a tempót tartani)


2023. jún. 17. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
A 27.5" es a 29" kozotti minimalis kulonbseg elenyeszik a plusz suly es a sik uton amugy tok folosleges dupla teleszkop mellett. Nincs olyan bringa ami minden terepen idealisan hasznalhato, ha aszfaltozni akarsz, vegyel outit vagy gravel-t, ha meg erdoben csapatni akkor fully-t.
2023. jún. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem aszfaltozni akarok vele, csak sajna kb 10 kilométernyi sík út vezet a legközelebbi hegyhez, ami elkerülhetetlen.
2023. jún. 17. 22:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor marad a fully. Emiatt en biztos nem cserelnem 29er-re a 27.5-ost.
2023. jún. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Tavaly óta van 29-es bringám, nekem nagyon bejött ez a méret.

Nagyobb távokat tudok megtenni vele, csak kicsit nehezebb megindulni vele. Viszont jobban lehet vele haladni. Az irányíthatósága is nehezebb, de ezt is hamar megszoktam.

Semmi pénzért nem kellene kisebb, ez a tökéletes méret.

Buta voltam hogy sokáig haboztam lecserélni.

2023. jún. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!