Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért ment ki a divatból a...

Miért ment ki a divatból a 26-os kerékméret?

Figyelt kérdés
Volt anno egy Magellán Hydrám, imádtam. Könnyű volt hajtani, s minden terepre jó volt. Azt a méretet éreztem a legmegfelelőbbnek kerékpározásra, a 27-est már nem érzem olyan praktikusnak. Mit gondoltok erről?
2022. szept. 4. 15:42
1 2 3
 1/28 Lazy Lover ***** válasza:
0%
fene tudja de szerintem nem praktikus a nagy kerék hamarabb el esik vele az ember
2022. szept. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
A 29-es kerék kényelmesebb, jobban gördül át az akadályokon. A nagyobb gumi több tapadást ad, stabilabb, jobb a csillapítása.
2022. szept. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
22%

Mert van néhány előnye a 26al szemben.(2válaszoló)

Ezért jobban eladható. És a bringázás alapvetően egy elég drága sport,az igaz joleleresztett nyugati bringásoknak meg akik 3-4évente cserélik a bájkot eltudják adni. Ők pedig veszik. És huzzák a többieket.

2022. szept. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
0%

A 26-os ratrónak néz ki egy 29-es mellett.

A divarmajmok meg a 29-est vették mint a cukrot, ezért a 26-osok gyártását visszavették, vagy le is állították több gyárban is talán.

2022. szept. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 TR75 ***** válasza:
100%

#4

Ha a "divatmajmok" miatt lenne, akkor a singlespeed meg a fixi is lenyomta volna a váltós bicajokat.

A 29-esek egyszerűen több dologban jobbak a 26-osoknál; ami hátrányuk van velük szemben, azok viszont jobban tolerálhatóak.

2022. szept. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Mik az előnyök és mik a hátrányok?
2022. szept. 4. 20:48
 7/28 TR75 ***** válasza:
2022. szept. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
17%

"akkor a singlespeed meg a fixi is lenyomta volna a váltós bicajokat"

Hááát a fixi azért eléggé rétegcucc. Sokan azt sem tudják mi az.

Ezzel szemben 26-os montija szinte mindenkinek volt, van. Azzal mennek boltba, misére, falunapra, kapálni, horgászni, stb...

A singlespeed meg már akkor lenyomta az mtb-t amikor még nem is volt mtb. Még a tour-on is singlespeedekkel nyomták az első versenyeken.

2022. szept. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Ha 29-es trekkingre váltanék, akkor az kényelmesebb, jobb lenne, mint a mostani 26-os montim? (belépő, nem valami profi cuccra kell gondolni. Azért választottam, mert a régi Hydrám is egy ilyen városiasított monti volt, de ennél már rájöttem, hogy nekem tkp. nem monti kell, hanem trekking).
2022. szept. 4. 21:52
 10/28 TR75 ***** válasza:
75%
A trekkingek 28-asok. Mire kell a bicaj?
2022. szept. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!