Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha túlfújtam a kerékpár...

Ha túlfújtam a kerékpár gumit, akkor attól le tud ereszteni?

Figyelt kérdés
Nem tudom hány barra kell, lehet csak 4-5re, én 7re fújtam. Arra lettem figyelmes hogy beakad a sárvédőbe, amikor toltam, ezért megigazitottam a sárvédőt és úgy jó lett. Aztán mikor bringaztam vele egy 0,5 órát ok, de amikor letettem 2 óra múlva full lapos. Most belsőt kell cserélni, vagy mi van? A sárvédő nem hiszem h kivágta vagy lehet csak véletlen egybeesés és belementem valamibe amitől defektes lett? Nem volt hosszú az utam 2,5 km. Köszönöm a válaszokat!

2023. jún. 18. 06:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
De minek fújtad 7-re? Országúti bicikliket szoktak ennyire fújni, 25mm széles gumikkal. Egy széles gumit untig elég 2.5-3 bar-ra fújni, sokkal kényelmesebb lesz.
2023. jún. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem ismertem, sosem volt ilyen biciklim, csak országútim. Ez is ilyen átmeneti, mert nem országúti, egy picit vastagabb a kereke, de elég hasonló, a váz olyan mint az országútinál.
2023. jún. 18. 07:48
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha leeresztett akkor defekt, vagy szelep, de inkább defekt. Én amúgy sose néztem a bar-t, pedig van a pumpámon, csak megfogtam a gumit és érzésre hagytam abba.
2023. jún. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
De mi lehetett, miért lett lapos?
2023. jún. 18. 07:48
 5/17 A kérdező kommentje:
Értem, de az nem tiszta hogy végülis most mi lehetett. Véletlen hogy pont kaptam ezen a rövid úton egy defektet? Ezt valahogy nem hiszem. Vagy a túlfújással van mégis összefüggésben? A szeleppel mi lehet? Ez ilyen fura szelep, nem kell csavarni, hanem egy nagy vastagabb henger, a kutakon pont ezt tudom használni ezért. Csak lecsavartam a fekete szelepet, ráraktam a saját pumpám, aztán vissza a fekete és kész.
2023. jún. 18. 07:56
 6/17 A kérdező kommentje:
Azon is gondolkodtam, hogy a külsőt nem vághatta ki a sárvédő ha mégis beleért vagy hasonló?
2023. jún. 18. 07:57
 7/17 anonim ***** válasza:
82%
Most nem mindegy, hogy elméletileg mi lehet a baja?! Elő a villáskulcsot, vizet a mosogatóba vagy akármibe és nézd meg!
2023. jún. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem láttam olyan gumit, amire ne lenne ráírva hogy max hány bar vagy psi amire fel lehet fújni.
2023. jún. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Megcsináltam, javított gumi volt, és a ragasztásnál eresztett. A túlfújás miatt engedhetett ott el?
2023. jún. 18. 08:55
 10/17 A kérdező kommentje:
Kenda 700x35/43C ez volt a belső. Milyet vegyek hozzá? Nem tudom beazonosítani, 12", 16", 20" stb.-t árulnak a Tescoba. Onnan jó venni, vagy hol érdemes?
2023. jún. 18. 08:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!