Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyire lehet gyorsulni...

Mennyire lehet gyorsulni kerékpározásban? Nektek mennyit sikerült és hogyan?

Figyelt kérdés

Az átlagsebességeim egész életemben 12 körül mozogtak, azaz nyersen indulástól a célig. A tekerésnél meg síkon, szembeszél nélkül a 15-18 km/h kényelmes.

Gyerekkoromban, tinikoromban, huszonévesen is ez volt a jellemző és most is ez.


Ez állítólag lassú. :D


Mennyit lehet erről gyorsulni?


Tudtommal a könnyű tempójú kerékpározások segítenek alap-állóképesség fejlesztésében és onnan jön a többi.


Nektek hogy van ez?


2023. jún. 18. 20:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez eléggé lassú :)

Milyen bringát hajtassz? Nem lehet hogy csak a miatt? Én amikor elkezdtem bringázni a semmiből, egy ócska régi városi bicóval, azzal is már olyan 16-os átlagokat mentem városi forgalomban. Most már jobb bicóval városában 20 körül, városon kívül 22-23 az átlag. Síkon azt utazótempóm olyan 24-25.

Nyilván múlik az emberen, de nagyon sokat számít a bringa is. :)

2023. jún. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

24-25-ös tekerőtempónál megdöglenék. :D

A combjaim is leszakadnának, de levegő se lenne elég hozzá.


Nem számít annyit a bicaj, én azt tapasztaltam. Plusz jó a bicajom.


DE! Most a kérdés az, hogy innen mennyit lehet gyorsulni illetve MÁSNAK!!! Milyen edzéssel és hogy, mennyire sikerült gyorsulni?

2023. jún. 18. 22:01
 3/19 anonim válasza:
100%

Nagyon is sokat számít a bicaj.

Nem mindegy az áttétel, milyen kerék, mennyire van felfújva stb.


Sima mountainbike-al nekem az átlagom 25km/h és 46Km/h volt eddig a csúcs. (Sík terepen, szél nélkül)

2023. jún. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Most komolyan, ne haragudj....


Az a kérdés, hogy kinek hogyan, mennyit sikerült fejlődni, mennyit lehet fejlődni és elviszed ebbe az irányba a kérdést....


NEM technikai kérdés, ha az érdekel, írj ki sajátot vagy nézegess fórumokat, bicaj teszteket....

2023. jún. 18. 22:21
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én két éve olyan 22-23 km/h-ás átlagokat mentem országútival, az utazótempóm síkon 24-25 km/h volt, ezt a tempót tudtam hosszabban tartani. Most 26-28 km/h-ás átlagokat megyek (távtól és szintemelkedéstől függően), az utazótempóm síkon 28-32 km/h. De sokat számít a kerékpár, pl. Mountain bike-al most olyan 22 -23 km/h-ás átlagot megyek síkon aszfalton.
2023. jún. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Országúti kell majd nekem is a célomhoz.


Sok alacsony intenzitású tekerésed volt és néhány magas intenzitásút tartalmazó tekerés?

2023. jún. 19. 14:32
 7/19 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező: azt kérdezted "Mennyit lehet erről gyorsulni?" Ez egy technikai kérdés, mert ahogyan 3-as is válaszolta, attól függ milyen az áttét, milyen a gumi, milyen a bicikli.

Nem mindegy, hogy egy 26"-os mountainbike-kal sikerült ezt összehoznod vagy egy 28"-os országúti kerékpárral. És még sokminden mástól is függ.

Ez olyan, mintha megkérdeznéd, hogy az autómmal maximum 100-zal tudtam menni, megy-e gyorsabban? Az is függ az autótól, ez is függ a biciklitől.

2023. jún. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Akkor gyengék kedvéért......



Mennyire lehet állóképességet fejleszteni, hogy akármilyen bringán gyorsabb legyek, mint az akármilyen bringán az állóképesség fejlődése előtt.



Futással vagy úszással kapcsolatos kérdésre mit írnátok? 😆😆 Menjek másik uszodába? 😆

2023. jún. 20. 00:06
 9/19 anonim ***** válasza:

A gyenge kérdező kedvéért:


1. Mindeki úgyanúgy kezdi a bringázást. Lassú és bizonytalan. Aki sokat teker az fejlődni fog. Te viszont nem írtad le, hogy az említett időszakban, ill. most mennyit szoktál tekerni.


2. Én is úgy kezdtem, hogy városban 20-as átlaggal számoltam. Pár évvel később 31-es átlaggal kerültem meg a Balatont.


3. Számít, hogy milyen bringád van. Ha sokszor kell megindulnod és egy acél bringád van, akkor mérhetően lassabb leszel, mint egy alu vagy karbon géppel.


4. Nem számít, hogy milyen bringád van. Ameddig nem tudsz folyamatosan 25-tel menni, addig felesleges outit venned. Az outi elsősorban az aero miatt gyorsabb. Ha lassan mész, akkor semmivel sem leszel gyorsabb vele.


5. Ha annyira könnyú az edzésed, hogy az aerob zóna alján vagy, akkor csak regenerációra jó. Magyarán pihenésre egy keményebb nap után.

Gyanítom, hogy nincs idén a lábadban párezer km. Ez kell most begyűjtened.

2023. jún. 20. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nincs párezer, de annyit nem is tudok begyűjteni.

1500-1600 körül volt a max, 2017-ben, de pl 2018-ban nulla



2021 1000, 2022 kevés, idén a sok futás miatt jobban megy, van is kedvem hozzá.


Gyanítom, hogy amint elkezdek tekerni, az nálam már a zsírégető vagy aerob extenzív vagy mi.

Gyanítom, hogy épphogy sebességgel kell tekernem sokat.


Nekem nagyon max 120-as pulzus.

2023. jún. 20. 09:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!