Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyire lehet gyorsulni...

Mennyire lehet gyorsulni kerékpározásban? Nektek mennyit sikerült és hogyan?

Figyelt kérdés

Az átlagsebességeim egész életemben 12 körül mozogtak, azaz nyersen indulástól a célig. A tekerésnél meg síkon, szembeszél nélkül a 15-18 km/h kényelmes.

Gyerekkoromban, tinikoromban, huszonévesen is ez volt a jellemző és most is ez.


Ez állítólag lassú. :D


Mennyit lehet erről gyorsulni?


Tudtommal a könnyű tempójú kerékpározások segítenek alap-állóképesség fejlesztésében és onnan jön a többi.


Nektek hogy van ez?


2023. jún. 18. 20:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

A 120-as pulzus önmagában semmit sem mond. Ha 60 éves vagy, akkor az már egy magas pulzus, 30 éves tingli-tangli.

Életkor, magasság, súly...


1600 km egy évben nagyon kevés. Ez havi 133 km, vagyis heti 33.

Naponta megyek ennyit, ha bringával közlekedem Bp-en.

2023. jún. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

11



Kb 5 hónapon belül jött össze az 2017-ben.

Te meg 1 évre osztottad le.

Eleve szezonális a bicaj. Pedig szeretem a telet.


A max pulzusomhoz z2 a 120 és az, amikor laza érzés a combomnak. Egy 130 már 3-as zóna és amúgy a combomnak se laza. Esetleg majd most a melegben.


Heti 60-80 km felett egyelőre csak lesérülök.

2023. jún. 20. 13:51
 13/19 anonim ***** válasza:
50%

#12!


Felejtsd el a bringázást! Ez nem a kifogásokat keresők sportja.

Évek óta alig van tél. Télen is lehet menni lazán havi 500 km-t.

Teljesen mindegy, hogy te 5 hónap vagy 1 év alatt terkertél majdnem nullát. Legfeljebb rosszabb a helyzet, mert fél év totál punnyadás után kezdesz mozogni újra.


Persze válaszolni azt nem tudsz, de így senki nem tud segíteni neked.

2023. jún. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Mondjuk 3 évesportolok rendszeresen.


Lehetne empátiád.


Millióan NEM bicajoznak télen a komolyabb hobbisportolók közül.


Az arcodból is visszább vehetnél, nem mindenki te. Lehet, te szuperedzett vagy, legyél hálás érte, más nem az.

2023. jún. 20. 14:26
 15/19 anonim ***** válasza:
50%

#14!


Milyen érdekes, hogy te oktatod ki itt az embereket, úgy kezded a kommented, hogy gyengébbek kedvvéért... Aztán meg vagy sértődve, ha nem úgy bánnak veled, mint egy hímestojással.


Teljes tévedésben élsz. A komolyabb hobbisportoló igenis teker egész évben. Aki csak bringázgat, túrázgat, az leteszi fél évre a gépet. De nem is nevező őket komoly hobbisportolónak.


Aki "szuperedzett" az tett érte.

Te azt várod, hogy egy versenyen a dobogósok tőled kérjenek elnézést?

2023. jún. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Egyfelől igazad van a stílusommal, másfelől eleinte nagyon nem a kérdésemre válaszoltak.


Ironman féltáv teljesítőt is ismerek, aki november-március között nem teker, sőt, még nagyon komoly bicajost is (mármint nem élsportolót, ő az csak volt, már idősebb).


Nem mindenki szuperedzett, amikor elkezd tenni érte.

2023. jún. 20. 21:27
 17/19 anonim ***** válasza:
Technikai aspektusa is van a kérdésnek. Én hosszabb távra is szoktam menni (100-140 km), de a sebességem átlagos, általában 20-22 km/h között. Ugyanakkor mikor másféle külső került a biciklire, akkor gyorsabb lettem, ha a nyeregmagasságot állítod, az is változtathat a sebességeden, tehát igenis számít. Síkon nekem a 30 km/h a maximum, de nem tudok tartósan ilyen tempóban haladni. A legmagasabb sebesség, amit elértem 54 km/h volt a Visegrádi-hegységben lefelé.
2023. júl. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
17-es vagyok, én csak túrázásra használom, tavaly Covidos voltam és a biciklivel is voltak gondok, 2800 km jött össze, idén már most ennyinél tartok. Viszont novembertől február elejéig nem használom, mert akármennyire is vigyázok magamra, könnyen megfázom, az meg nem hiányzik.
2023. júl. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Megint 17-es vagyok, bocsi a 3 komment miatt: én trekking biciklivel megyek, ami eleve nehezebb, plusz a többnapos túrákra cuccot is viszek, aminek súlya is van. De az is számít, hogy mi a célod: a távolság növelése, a sebesség növelése, egy kis mozgás vagy mondjuk túrázás és a tájban való gyönyörködés. Szerintem valakit amiatt szidni, mert más céljai vannak, értelmetlen.
2023. júl. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!