Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Carbon nyeregcsőre csomagtartó?

Carbon nyeregcsőre csomagtartó?

Figyelt kérdés
Lehet rá tenni?

#csomagtartó #Carbon nyeregcső
2023. jún. 30. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
23%
Én nem tenném rá. A karbon abba az irányba erős, amire tervezve van. Biztos vagyok benne, hogy nem tervezték úgy, hogy elbírjon egy csomagtartót.
2023. jún. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Természetesen. Ha elbír egy 80-100kg-os kerékpárost, akkor elbír egy pár kilós csomagot is. Akár csomagtartón, akár a nyeregcsőre rakható csomagban.


Megnézném én azt a karbon nyeregcsövet, ami eltörik azért, mert nem függőlegesen van rajta a súly. A karbon kerékpárokon minden cső karbon és jóval nagyobb súlyokat bírnak el, mint egy csomagtartó.

Természetesen ha te 100kiló körül vagy és akarsz rá még 30kilónyi csomagot, akkor azt inkább ne.


Ha tudsz angolul, keress rá és találsz sok pozitív választ.

2023. jún. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A karbon erős anyag, de nem minden irányban. Egy sima bringaszállítóval meg lehet roppantani, ha túlhúzod. Ugyanígy egy túlhúzott nyeregcsőbilincs, fékkar, stb. kinyírja. Akár az is lehet, hogy kisebb terheléssel kibír egy csomagtartót, de nincs rá garancia, hogy nem reccsen meg. Én biztos, hogy olyan csomagtartót választanék, ahol maximum a hossziranyú támasztás van a nyeregcsőre bízva, a terhet pedig a támvilla vagy a hátsó tengely viseli. A támvillát is csak fém váz esetén szabad terhelni. Ha a váz is karbon, és nincsenek rögzítési pontok, az eléggé leszűkíti a lehetőségeket.
2023. júl. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Karbon a váz is, nincsenek rögzítési pontok.

Igazából nem is akarok rá csomitartót, hisze ez egy gyönyörű kecses outi, van olyan bringám is ami mindennél felszerelt. Csak utálok hátiban tekerni, ezért gondoltam hogy egy ilyen gyorszáras jó lenne amit szükség esetén felpattinthatok. Pl átmeneti időben amikor az ember vinné plusz esőkabátot, pulcsit...

De akkor inkább egy ilyen táskában gondolkodom, ez jó lehet? Végülis ez a nyereghez is rögzítve van, nem a cső tartja az egész súlyt, és könnyebb is. [link]

2023. júl. 1. 08:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is jobban jársz egy ilyen táskával. Erre a célra bőven elég.
2023. júl. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!