Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha kerékpárt szeretnék venni...

Ha kerékpárt szeretnék venni de pont a határon van a magasságom ami 176 cm. Akkor melyik méretű váz jo nekem? Az M es vagy az L es. Mert az M es 178 cm ig okes az L es meg 178 tol. Az 2 cm szamitana sokat esetleg?

Figyelt kérdés
2023. júl. 6. 21:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem csak a magasság számít. Több helyen meg van adva, miket kell lemérni.
2023. júl. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát ha nem egyértelmű, akkor mindenképp ki kell próbálni.
2023. júl. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja értem mondjuk most egy M es vázam van nincs vele gond.
2023. júl. 6. 21:57
 4/9 anonim ***** válasza:
26%

Ma már a biciklizés is komoly tudományos ismeretelhez kötőtten működik?

A '70-es években 8-10 éves gyerekek tekertek 28-as férfi kerékpárokon, a a felső vázcső alatt félig átbúja, +100 kilós felőttek meg camping bicikliken ülve.

Ezek persze, szélsőségek, de szerintem ma sem elsősorban a tudományos táblázatokból kellene kerékpárt választani.

A magasság csak egy adat, vannak hosszabb, rövidebb végtaggal, soványabb, kövérebb, ugyanolyan magasságú emberek.

Valahogy kell találni módot arra, hogy kipróbálja, melyik a neki kényelmesebb bringa, és még az se biztos, hogy a méret számít.

Egy jó nyereg, megfelelő magasságba állítva, a kormány állása, magassága, az áttételezés, stb.

Ha álló helyzetben le tudja tenni az egyik lábát a kerékpáros a talajra, és tehetés közben nem veri be a térdét sehova, a hétköznapokon majdnem mindegy az egy méret eltérés.

Versenyzőknél szabnak méretre minden paramétert.

Hobbi biciklisnek sokszor egy nyeregcsere többet javít a komforton, mint a kerékpár mérete.

Nyílván az sem lényegtelen, de a kérdéses 2 centiméter nem számít sokat.

2023. júl. 7. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4

Ez addig igaz, amíg mondjuk csak városi közlekedésre használod a biciklit, esetleg néha elgurulsz egy túrára.

Én nem vagyok versenyző, hobbibringás vagyok, de rendszeresen megyek 100+os köröket. Azért ott már nagyon fontos a jó vázméret, főleg mondjuk egy outinál, de amúgyis. Ha nem jó a méret, akkor először csak itt fog fájni, ott fog fájni, aztán idővel fasza ízületi sérüléseket lehet összeszedni.

2023. júl. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sokat számít a váz mérete mert nem lehet mindent kompenzálni a nyereggel.


Az hogy most M-es méretű vázat használsz az nem jelent semmit mert ez minden gyártónál más.


Én 175 cm vagyok és egy L-es vázat használok (MTB), a gyártó azt írja, hogy az M-es méret 180 cm-ig és onnantól az L-es jó.

Kipróbáltam mindkettő méretet és gyakorlatilag az L-es volt a jó.

Úgyhogy azt ajánlom ha van lehetőség akkor próbáld ki mind a kettő méretet.

2023. júl. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 MGéza ***** válasza:
Ez az a határeset amikor azt szokták mondani hogy kisebbet, ha a kényelem a szempont és nagyobbat, ha a sportosság.
2023. júl. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagy általánosságban a kisebb váz sportosabb, jobban irányítható, a nagyobb pedig kényelmesebb lesz. Vehető bármelyik, a te szempontjaid szerint. De ha mondjuk a normál aránynál hosszabbak a végtagjaid, akkor érdemes lehet a nagyobb vázat választani, míg fordított esetben a kisebbet. A próbánál jobb módszer nincs, de erre nem mindig van lehetőség. Mindkét váz esetén lehet játszani a nyeregmagassággal, kormányszár beállítással vagy mérettel. A nagyobból viszont egy bizonyos szint után nem tudsz kisebbet csinálni. Vagy ha mondjuk a felső vázcső nem fér el alattad állva, az kellemetlen tud lenni.

Azt mondják, ha biztosra akarsz menni, akkor kisebbet veszed, mert azt biztos be tudod állítani magadra, és jobb lesz vele menni, mert az irányíthatóságnak és merevségnek jót tesz a kisebb váz.

2023. júl. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat. Elmentem egyébként a boltba és a szakcsi biztositott egy kerékpárt hogy kiprobaljam és az M es lesz a jó.
2023. júl. 8. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!