Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 622x19c felnihez jó a 622x23-a...

Mateusss kérdése:

622x19c felnihez jó a 622x23-as gumiköpeny?

Figyelt kérdés
Van egy 10 éves Giant Defy országúti kerékpárom 622x19c felnimérettel, jelenleg már több mint egy éve 622x23 gumiköpennyel használom gond nélkül, de mivel már elég régi a gumiköpeny és repedezik az oldalán kicsit így szeretném lecserélni. Az internet szerint a legkisebb gumiköpeny ami jó rá az 28 as. Próbáltam 30 assal is és az nem fért el a villában ( menet közben súrolta rendesen) ezért félek hogy a 28 as is épphogy hozzáérne. A kérdésem a következő: Nyugodtan rendelhetek 23-asat vagy mindenképp 28-asat kellene biztonsági vagy egyéb okok miatt?

2023. júl. 12. 21:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ott van még a 25ös méret is a kettő között. Minél szélesebb a gumi, annál kényelmesebb lesz a bicikli. A 23as a magyar utakra nagyon határeset.
2023. júl. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik bringámon 23-as van, szerintem nem annyira para. De igen, nyilván kicsit kényelmesebb lehet a 25-ös.
2023. júl. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nekem megfelel a 23-as méret is, csak azt olvastam hogy nem javasolt mert le tud fordulni róla a gumi és ezért a 19c felnihez 28 a legkisebb gumiköpeny ami javasolt, mivel balesetveszélyes lehet. Nem tudom ez mennyire igaz vagy valós.
2023. júl. 12. 23:00
 4/10 MGéza ***** válasza:

Van hozzá táblázat, megkerestem neked, ez alapján tényleg nem ajánlott, előfordulhat hogy nem feszül rá rendesen.

[link]

2023. júl. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Alex Fly ***** válasza:

A táblázat szerint nem szerencsés kombináció... Ami nem azt jelenti, hogy nem működhet, csak annyit, hogy nem ideális megoldás. Ha sikerül rendesen felrakni -és alapvetően ez okozza a nehézséget- és ügyelsz arra, hogy mindig legyen benne megfelelő nyomás (értsd: a ráírt ajánlott/maximális értéknél soha ne legyen kevesebb), akkor nem ogazán lesz vele gondod.

De nyilván egyszerűbb az élet egy szélesebb gummával: egy 25mm-es ilyen szempomtból jobb választás lehet, vagy a 28-asokból egy keskenyebb típus (például a legendás 28-623 Continental Sportcontact a gyakorlatban megfelel egy más gyártó 25-ösének)...

2023. júl. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én a Michelin Dynamic Classic drótperemes 622/700c gumiköpenyt néztem ki magamnak fekete-fehér színben. Körülbelül ugyan annyiba kerül 23, 25 és 28 as méretben. Csak félek hogy a 28 as nem férne el a villában. Mondjuk a 30-as ami súrolta a villát az egy picit terepesebb mintázatú gumi volt lehet ezért nem fért el.
2023. júl. 13. 15:31
 7/10 MGéza ***** válasza:
#6: Sima mintázatú outi gumiból akkor biztos elfér a keskenyebb, ha a 30-as még befért.
2023. júl. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Félek 28-asat venni, mivel valaki azt írja erre a típusra hogy:" Arra kell figyelni, hogy mindegyik egy mérettel nagyobb valahogyan (tehát pl a 28-as kb. 32-es)." Nem tudom valakinek van e valami infója a gumiköpenyről, mert a gyártó holnapján nem találom hol írná a gumi fal magasságot.
2023. júl. 13. 17:25
 9/10 anonim ***** válasza:
Végül mit vettél?
2023. szept. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A Michelin Dynamic Sportot vettem meg 28-as méretben és pont elfér mindenhol a villába, a bikeinnről vettem meg, ahol nagyon olcsó volt, féltem is kicsit, hogy megérkezik-e, de végül megjött és minden rendben van vele azóta is.
2023. okt. 12. 04:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!