Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért jobb a rövidebb kerékpár...

Miért jobb a rövidebb kerékpárkormány?

Figyelt kérdés
Mennyi a jó méret kormányban? Mi a különbség kerékpározásban?

2023. júl. 19. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs altalanosan jo meret.


Trekkingnel, orszagutinal a vallad szelessege a mervado, annal ne legyen szelesebb a kormany se. Downhill-hez szelesebb kell, hogy az erokar is nagyobb legyen ahogy zuzol lefele es kozben rangatna ki az egyenetlen talaj a kereket a kezedbol jobbra-balra. Fixisek keskenyet szeretnek, mert azzal jobban elfernek a szuk utcakban az autok kozott lavirozva.

2023. júl. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A válaszélességen és a bringa típusán múlik hogy milyen kell. Pl egy montin a széles jó a stabilabb fogásért, egy outi kormány pedig lehetőleg ne legyen szélesebb mint a két vállcsúcsod közti távolság.

Nekem a trekkingemen 54 széles, a fitnessemen 46, az outimon pedig 38. Én 165 centi vagyok, szóval ezek viszonylag kicsi méreteknek számítanak.

2023. júl. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kisebb a légellenállás a keskenyebb kormányoknál.

Széles kormánnyal pedig öleled a levegőt. A szélesebb kormányok azért kellenek, hogy könnyebben, jobban, pontosabban lehessen irányítani a kerékpárt.

2023. júl. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Országútin a vállszélességhez kell mérni a kormányt, mert úgy lesz kényelmes. MTB-n az irányíthatóság a lényeg, ezért szélesebb kormány kell (meg ott kevesebb súly is jut a kezedre, nem dőlsz annyira előre, így nem kell pont vállszélességben fogni).
2023. júl. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekem fittnes fajta kerekparom van,szoval majdnem országúti csak nincs koskormany rajta.. Lekell mérnem a vállszélességemet és ugyanakkora kormányt kell? Markolatot hogy kell felrakni?
2023. júl. 21. 06:29
 6/6 anonim ***** válasza:
5: nem. A vállszélesség csak koskormánynál érdekes. A fitness egyenes kormányos, tehát lehet szélesebb. Próbáld ki, hogy hol kényelmes fogni. Nekem a monti egyenes kormánya 580mm-en volt kényelmes, miközben országútin 400mm-es a kormányom. Arra is figyelni kell, hogy még kellően irányítható legyen a bicikli, ezért túl keskeny sem lehet a kormány.
2023. júl. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!