Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Biciklizés közbeni telefonálás...

Biciklizés közbeni telefonálást hogyan tanuljam meg, hogy biztosan ne essek el?

Figyelt kérdés
Jól tudok bicózni és láttam, sok embernél hogy telefonáltak közben. Mennyi esély van rá hogy tudok egyensúlyozni és nem esek el?

2023. júl. 20. 13:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

Sehogy. Veszélyes. Te ne kezdeményezz biciklizés közben hívást, ha pedig téged hívnak, akkor állj meg, úgy vedd fel.


Ha rajtam múlna, úgy büntetném ezeket, mint az autósokat, akik telefonálnak vezetés közben. Szerintem egyébként ugyanúgy tilos is.

2023. júl. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%

A KRESZ a biciklisekre is érvényes, nem mobilozhatsz bicajozas [link]


Mindenkit veszélyeztetnél, nem csak magadat...

2023. júl. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Használj headsetet, ha mindenáron kerékpározás közben akarsz telefonálni.
2023. júl. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne tanuld el, mert sem a saját, sem mások testi épségének nem tenne jót.


Kresz:

"3. § *

Megállapította: 104/1997. (VI. 18.) Korm. rendelet 1. §. Hatályos: 1997. IX. 15-től. A (2) bekezdésben foglalt rendelkezést 1998. I. 1-től kell alkalmazni.

(1) Aki a közúti közlekedésben részt vesz, köteles [...]

c) úgy közlekedni, hogy a személy- és vagyonbiztonságot ne veszélyeztesse, másokat közlekedésükben indokolatlanul ne akadályozzon, és ne zavarjon.

(2) A gépkocsi vezetője menet közben kézben tartott mobil rádiótelefont nem használhat. A kétkerekű, továbbá gépkocsinak nem minősülő háromkerekű jármű vezetője menet közben - ideértve a forgalmi okból történő megállást is - kézben tartott mobil rádiótelefont nem használhat."

És még meg is büntetnek érte.

2023. júl. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi esély van rá hogy tudok egyensúlyozni és nem esek el?


Ezt neked kell tudni. Én már 12 évesen tudtam anno kéz nélkül végigtekerni a falun, kanyarodni is kormányzás nélkül. De ez egyrészt én vagyok, másrészt szabálytalan volt!


Javaslom én is, mint az egyes, hogy ha hívnak, állj meg a biciklivel egy biztonságos helyen, és rendezd le a hívást.

Kérdésed alapján tizenpáréves gyerek lehetsz. Annyira sürgős hívásod csak nem lehet, hogy ne legyen időd félreállni....

2023. júl. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
46%
Inkább kihangosítót javaslom. A headset elnyomhatja a környezeti zajokat, ami nagyon veszélyes lehet.
2023. júl. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 BlackSword ***** válasza:
100%
Nem, nem tudsz biciklizni... ha tudnál, akkor nem merülne fel benned a kérdés... mert tudnád rá a választ...
2023. júl. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

En meg tudok telefonozni kormanyfogas nelkul.

De ezt nagyon ritkan csinalok.

2023. júl. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Hat ha tudsz 1 kezzel vagy kez nelkul bicozni akkor ugy.. ha nem akkor headset.
2023. júl. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%

Sőt! Autóban piros lámpánál simán ellenőrizheted az üzeneteidet, hívást indíthatsz, ha nem kézben tartod a telefont. De a "kétkerekű, továbbá gépkocsinak nem minősülő háromkerekű jármű vezetője menet közben - ideértve a forgalmi okból történő megállást is - kézben tartott mobil rádiótelefont nem használhat."

Szóval bringán ne telefonozz. Nemcsak a szabály miatt, hanem elsősorban a biztonságod miatt.

2023. júl. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!