Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mit jelent az hogy "platform"...

Mit jelent az hogy "platform" pedál?

Figyelt kérdés
2023. aug. 1. 13:28
1 2
 1/14 tothp ***** válasza:
80%

Nagy lapos széles fémpedál, ami nagyon puha talpú cipővel is jól használható. De egyébként ennyi:


[link]

2023. aug. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Annyiban helyesbíteném az elsőt, hogy nem feltétlenül széles vagy fém. Gondolom valamelyik webshopban láttad egy biciklinél felsorolva. A lényeg, hogy lapos. Lehet műanyag, lehet normál méretű, lehet széles. Széleset a mountain bike-okra szoktak rakni, az utcai használathoz felesleges, ezért a fitness, trekking kerékpárokon normál szélességű van.
2023. aug. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

A biciklimen gyárilag elég gagyi műanyag pedál van. Azt szeretném lecserélni valami jobbra. És a kínálatot böngészve láttam, hogy van ilyen csoportosítás is.

És valóban kicsit szélesebb lapos kialakítású pedálok ezek. De ne tudtam, hogy csak ennyi. Köszönöm.

Ezzel kapcsolatban még egy kérdés: Ezek közül van olyan amin nincs prizma. A Kresz szerint ez nem baj? Oda nem kell feltétlenül, csak elül-hátul, meg a küllőkre, ha nem reflexcsíkos a gumi?

2023. aug. 1. 15:15
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

A taposó pedált nevezik platformnak. Tehát, ami nem patent-pedál.

A prizma pár hét alatt kiesik mindegyik pedálból.

Legyen megfelelő világításod, a fényvisszaverő önmagában kevés.

2023. aug. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 tothp ***** válasza:
76%
Tudtommal a prizma 3 helyre kötelező. Előre fehér, hátra piros, a küllőkre sárga. Illetve ez utóbbit most már helyettesítheti a reflexcsíkos gumi. Ezen felül minden olyan engedélyezett, ami a többi közlekedő számára nem megtévesztő vagy zavaró.
2023. aug. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Oké, tehát nem kell. Rendben.

Van világításom, ledes, tölthető 800 lumenes. Szerintem egész jó, évek óta használom, nincs rá panaszom. Legalábbis én látok vele és még nem jött nekem senki. Ezt megtartottam az előző bringámról. De nem ez volt a kérdés! És mielőtt szó éri a ház elejét, természetesen hátul is van.

Előző biciklim pedáljában volt prizma. Több, mint egy évtized alatt sem esett ki. Azt szerettem, ipari csapágyas, alu az egész. Könnyű és könnyű volt hajtani is. Ehhez képest most ez a legolcsóbb kínai műanyag izé, amivel adták a bringát, számomra nem elfogadható. Ezért is szeretnék valami jobbat.

2023. aug. 1. 15:49
 7/14 MGéza ***** válasza:
61%

A legtöbb pedálba utólag is lehet prizmát rakni ha azt hiányolod, majdnem az összesen megvan a csavarfurat hozzá. Vásárlás előtt érdemes körbenézni:

[link]

2023. aug. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Tudom.

Én ezt a fajtát néztem ki. Elméletileg ebbe is lehet rakni, csak nem sok helyen árulják hozzá. Ha pedig nem kötelező, akkor én sem ragaszkodom hozzá.

[link]

2023. aug. 1. 16:29
 9/14 anonim ***** válasza:
74%
Nekem soha nem esett ki a prizma a pedáljaimból, pedig 30+-os bringákon használtam/használom. De tényleg nem kötelező.
2023. aug. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Pancser marketinges megnevezés.

A sima klasszik pedál értendő ez alatt amit bármilyen cipővel tudsz használni.


A pedálra kötelező a borostyánsárga fényvisszaverő. Még az alapból agy nélküli országútisok sem fognak belehalni ha van a bringán, legalább látszik, hogy egymás mellett mennek az úton a kerékpárút helyett.

2023. aug. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!