Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Csepel Landrider vagy használt...

Csepel Landrider vagy használt Scott trekking kerékpár?

Figyelt kérdés

Az alábbi kettő kerékpár közül szeretnék választani. Elsősorban hosszabb túrázáshoz keresek és fontos számomra a megbízhatóság. Mindkettő 28-as trekking bicikli.


Az egyik egy új Csepel Landrider lenne. Itt lehet jobban megnézni: [link]

Acél és aluminium verzióban is gondolkodok.


A másik egy használt, de leszervizelt és átvizsgált Scott vázú trekking kialakítású bicikli. Ennek vékonyabb váza van mint a Landridernek és acélból van. Váltója Shimano 200GS. Duplafalú a felnije, továbbá teljesen felszerelt túrázáshoz. Nagyon sportos vele a haladás, kipróbáltam. Erről képet nem tudok mutatni.


A fő kérdés hogy az újabb és egyszerűbb vagy a régibb, de márkásabb bringát vegyem meg.



2023. aug. 9. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez nagyon az alap kategória, gyakorlatilag azt vedd meg ami jobban tetszik.

A dupla falú felni előny, de nem akkora összeg, hogy csak amiatt azt vedd meg.

Én a Csepelt nem venném a V-fék miatt, de ez csak az én szubjektív véleményem.


Azért ennyi pénzért ne legyenek illúzióid a minőségről!

2023. aug. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Csepel Landriderem van, de az agyváltós változat.


Nem rossz bringa ezen az áron, de azért tudni kell, hogy nyilván nehéz az acélváz miatt. Meg eléggé fapad minden amiket rá aggattak, gondolok sárvédőkre, lámpákra, csomagtartó mondjuk masszív darab, de nehéz. Amúgy a Landridernek is duplafalú a felnije, legalábbis az enyémnek bizros, ez a 2021-es változat.


Amúgy én nyúzom rendesen, 2*9 km a munkába járásom naponta, esőben, hóban, bármikor, és eddig jól bírja. A gagyi külsőjét cseréltem defektvédettre, de az nekem megvolt régi bringához még keveset használva. Meg az említett lámpák baszódtak el idővel, abból Decathlonost használuk helyettük.

2023. aug. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A Csepel acélvázas szerintem nagyon nehéz, gondolom, lomhább is. Tartok tőle, hogy alu kivitelben sem jobb a helyzet, ha vastagabbak a vázcsövek. (Volt egy Hi-Ten acélvázas trekkingem, el is adtam :( )

A Scott jobb választás lehetne, bár nem tudom milyen korú lehet. Bizonyos régebbi acélötvözetek nem voltak nehezebbek, mint a mostani aluk.

Lehet, hogy tévedek, de tudtommal a Shimano 200 GS váltó nem egy mai darab. Persze ettől lehet jó.

" 29 éves anyag - Shimano 200GS "

[link]

2023. aug. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tothp ***** válasza:
A shimano 200GS rendszerekkel szerelt gépeket 1993-ban új bicikliként árultuk. Szóval 30 éves szett. Ha nem sokat használták (mondjuk eldugva állt egy garázsban 28 évig) akkor azért elég szerethető cucc. Tartós, erős. Félek, hogy 30 év alatt inkább a sokat futott, leharcolt darabok kerülnek elő.
2023. aug. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem mondani, hogy persze a Csepel is duplafalú felnis.


Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

2023. aug. 9. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!