Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Figyelembe veszitek vidéken a...

Figyelembe veszitek vidéken a "kerékpárral behajtani tilos" táblát, amikor bicikliztek?

Figyelt kérdés

Vidék itt = lakott területen kívül.


Vagyis nem azokra az esetekre gondolok, amikor a túlzsúfolt nagyvárosban a kerékpáros a kerékpárút helyett a forgalmas úttestet választja, hanem amikor két település között egyébként indokolatlanul nagy kerülőt kellene tenni, mivel a legrövidebb összekötő úton (általában főúton) kint ez a tábla, kerékpárút pedig nincs is.


2023. aug. 18. 17:00
A kérdező szavazást indított:
Mindig
Soha
Ha nincs reális alternatíva, figyelmen kívül hagyom, egyébként betartom a szabályt.
12 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%
Ha két település között egyébként nagy a kerülő, akkor ott általában nincs tiltás, legfeljebb célforgalom tábla van kinn. De amúgy lakott területen kívül figyelembe veszem, mert általában olyan helyekre teszik ki, ahol extrém veszélyes lenne biciklizni, mert mondjuk nagy a forgalom és keskeny az út.
2023. aug. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Szigorúan véve nem szoktam mindig figyelembe venni, mert van néhány útszakasz ahol nem lehet másfelé menni, de a marhák kitáblázták. Megfogott a rendőr. Én meg kérdeztem tőle, hogy A-ból B-be megyek, mondjon alternatív útvonalat. Háttttőőőőőőőő...... Majd írunk róla jelentést, hogy nem jó a táblázás. Azóta sem vették le (több mint 10 éve).
2023. aug. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 MGéza ***** válasza:
33%
#1: Pár kérdést visszaolvasva kiderül, hogy sajna nem ez a helyzet. Van olyan út ahol konkrétan forgalom sincs mert ott megy mellette az autópálya, de frissen van aszfaltozva és elsőrendű, ezért permanens kerékpáros tiltás van érvényben, logika nélkül. Ilyen esetben mit tehet a kerékpáros? Amit én, hogy nem érdekli. A-B közötti közlekedést meggátolni nem lehet, csak mert nem motor hajtja a járművedet.
2023. aug. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 MGéza ***** válasza:
33%

Az egyik ilyen hely.

[link]

Menj a gazban. Ha nem tudsz, kerülj 20km-et, ráérsz.

2023. aug. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 MGéza ***** válasza:
0%

Hm, kicsit meg kell köveznem magam, mert elvileg ágazik el egy, az autópályával párhuzamosan futó eleinte aszfaltos, jobbára murvás-követ mellékút a 3-as főútból. Itt, elvileg ez az, műholdon látszik csak, google nem jelöli mint utat.

[link]

2023. aug. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
5: Vizsoly-Méta felé 10 km kerülő, nekem annyit megérne, hogy ne kelljen egy egyszámjegyű főúton bicikliznem.
2023. aug. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 MGéza ***** válasza:
23%
#6: Nem a számjegyből következik a forgalom. A majdnem friss, egy hónapos képen összesen egy rendőrautóval meg egy vagy két szembejövővel találkozott a Google útfotókat készítő autója is...
2023. aug. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
7: a google autók mindig a legkevésbé forgalmas időszakban mennek, általában vasárnap reggel.
2023. aug. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Alex Fly ***** válasza:
39%
Persze, minden esetben figyelembe veszem. Ha tilosban tekerek, akkor ezt ennek figyelembevételével teszem...
2023. aug. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
32%
Igen. A Kreszt soha nem bírálom felül, főleg csak azért mert nekem úgy kényelmesebb. Autóval se megyek át a piroson, meg behajtani tiloson csak azért mert én marhára sietek. Bár sok ilyet látok, sajnos szinte napi szinten. Biciklizni sem szoktam másképp.
2023. aug. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!