Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Aranyérrel tilos biciklizni?

Aranyérrel tilos biciklizni?

Figyelt kérdés

Azt tudom alap jót tesz megelőzésre is,viszont valahol félálomba olvastam tegnap,ha kinn aranyér addig tilos.

Ami azért gáz,mert ha 4-5hétig lesz mint múltkor,munkába se tudok kitekerni az csak 2,5km.

Meg lassan jönnek jó idők is.


2022. febr. 15. 20:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Annyira komoly, nagy?


De hát nem a végbeleden ülsz.. vagy annyira sovany a popsid?

2022. febr. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem azon.Mint borsó kb.....S nem vékony fenekem.

Nyilván nagy túrára nem indulnék,de azért munkába az a kb20perc tekerés jó lenne ha lehetne.

2022. febr. 15. 21:09
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Simán... én még sose hallottam h ellenjavallott lenne...
2022. febr. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Webbeteg honlapon van,rákerestem:Külső aranyér esetén nem szabad kerékpározni!


A kerékpározás nem okoz aranyeret, sőt enyhe tünetek esetén akár csillapíthatja is a panaszokat. Ehhez azonban teljesülnie kell bizonyos alapvető feltételeknek: a biciklinyereg legyen kényelmes, se túl keskeny, se túl széles, és megfelelő formájú.

2022. febr. 15. 21:13
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt ezt olvasom...


[link]


A kemény bicikliülés, illetve az ülésfűtés okozhatnak aranyeretEz egy hatalmas tévedés! A kemény kerékpárülésnek és az ülésfűtésnek semmi közé az aranyér kialakulásához. Sőt mi több, a biciklizés beiktatása a mindennapokba sokkal inkább ajánlott, hiszen a rendszeres mozgásnak rengeteg pozitív hatása van.

2022. febr. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igazad lesz ezt írta:::Aranyér esetén sose kerüljük a testmozgást! A rendszeres sportolás nem csupán a megelőzésben játszik fontos szerepet, de a kezelésben is. Persze azért vannak olyan mozgásformák, melyeket ajánlott kerülni – ilyenek például a hasizom gyakorlatok, illetve a súlyemelés.
2022. febr. 15. 21:27
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

6: úgy van, az előbb egy hvg-s cikket is olvastam - ott is azt írja, hogy az erőlködéssel járó sportokat kell kerülni... .


Nyugdtan bringázz! :)

2022. febr. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Nekem amíg kin,annyi elég munkába kitekerjek s haza,mert nem mindegy 24p tekerek v óra séta.Meg szerintem ha laza tempóba megyek nem lesz gond.

2022. febr. 15. 21:55
 9/12 MGéza ***** válasza:
43%

Nem sportcélú, nem megerőltető kerékpározást szabad. Nem tudom melyik nemhez tartozol, de egy ergonomikus nyereg és a megfelelő beállítás sokat segít.

Testmozgást tényleg nem szabad hanyagolni mert a mozgásszegény életmód az egyik legfőbb ok a kialakulásában.

2022. febr. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Férfi,név félreérthető,de nem lánynév.🙂

Én is arra gondoltam lassú tempóba kitekerek,nem erőltetve aztán nagyobb túrákkal várok.

Meg kb 2éve volt hasonló,nem gyakran,most mondjuk Én szúrtam el mert éjszakás műszak után vékony nadrágba ráültem hideg ülésre,aztán ennyi elég is volt sajnos.Szóval most se jött volna ki,amúgy sokat tekerünk Párommal meg 1klubbal is.

Köszi megnyugtató válaszod.Igazán munka közbe 8órát ülök az se tesz jót,vagy ha gyalogolnék is mozognak lábak tehát tekeréstől se lehet gond.Holnap kezdek 3napot kivettem,amíg fájt az pár nap onnan csak kellemetlen.

2022. febr. 16. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!