Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mostanában, ha felteszem a...

Mostanában, ha felteszem a legnagyobb tányérra a láncot elöl, úgy érzem, hogy üresben kezd forogni az egész hajtás. A láncot nem túldobja, mindenhol a fogaskerekeken fut, mégsincs ellenállás és hajtás. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

3*9-es szinkronváltó, következő próbálkozásra nincs baja.


A monoblokk 1 éves, 1200-1500 km lehet benne, a lánckerekekben és a kerékcsapágyban biztosan több, mint 3000 mert használtan vettem és csak én belepakoltam ennyit.


2023. aug. 21. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha már el van kopva a lánctányér (3x renszernél jellemzően 20.000 km környéként, akkor a helyén van a lánc, de elforog alatta lánctányér.
2023. aug. 23. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tothp ***** válasza:

1.-es azt meg hogy?

Ha a helyén van, a fogakba beakad. Max ugorhat rajta, de nem "szabadonfut".

20 ezret még nem sikerült egy hajtóművel abszolválnom. 10 a teteje. 3x9-nél annyi sem.

Szerintem nem emel ki az átdobó és a hegyes fogak peremén szalad a lánc széle. És akkor nincs a helyén.

2023. aug. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2!


Úgy, ahogy mondom. Nem akad bele. Nem "fut szabadon" a végtelenségig, mert meg fog állni a bringa. :)

A hajtómű elmegy végelenig, csak a lánctányért kell cserélni. :)

Ha normálisan tisztítod és kened a láncot, akkor 20.000 km-t el tudsz menni 3x9-cel.

Mire írtad, hogy "3x9-nél annyi sem"? Szerintem mivel lehet többet menni?

2023. aug. 24. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 tothp ***** válasza:

3:

a 3x7, 3x8 szélesebb, kevésbé érzékeny láncot használ, mint a 3x9. ezért azoknál ritkább lánccserével lehet számolni.

"A hajtómű elmegy végelenig, csak a lánctányért kell cserélni." Persze, ahol cserélhető. De ha rendesen használod, a 3 tányér nagyjából egyszerre fogy el. Így a szerelhetőnél is megfontolandó, hogy veszel 3 tányétr, vagy alig többért egy komplett hajtóművet. (20000-nél már a monoblokk csere is megfontolandó)

Használattól (főleg a koszolódástól) függően fogy el a hajtás. 3x9-nél a kazetta és a lánc egész biztosan nem bír ki 20000km-t.


Ha az ember odafigyel, és időben cserél láncot, akkor a kazetta kiszolgálhat 3 lánccserét. én most triplahosszú láncot használok.(fekvő) 2000-nél még gond nélkül felment az új lánc, de a nyúlásmérő már a középső fokozatban volt.


Ezt még mindg nem nagyon értem:

"Úgy, ahogy mondom. Nem akad bele. Nem "fut szabadon" a végtelenségig, mert meg fog állni a bringa."


Ami ennyire el van kopva, ott más baj is van. Főleg a tulaj hozzáállásával.

2023. aug. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!