Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Magyarorszagon vesznek 500+...

Magyarorszagon vesznek 500+ ezres biciklit?

Figyelt kérdés
Nekem azt mondtak, hogy az 1.5 ezer euros bicikli csak belepo kategoria

2023. szept. 10. 15:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%

Egy sz*ros Camping bicikli 100.000 Ft miért kell ezen meglepődni?

500 egy picit túlzás, de szerintem nem egy eget rengető kategória. 🙃

Ahogy el értéktelenítik a forintot egyre kevésbé lesz ritka ez.

2023. szept. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Az utóbbi években a biciklik is nagyon megdrágultak ugyanúgy mint az autók. Ami még a Covid előtt 200-250e-s kategória volt és már azt lehetett rá mondani, hogy egy jobb bicikli, az ma simán 500e-s kategória.

Nekem múlt hónapban kellett biciklit vennem. A régi sajnos tönkre ment. 2007 óta használtam. Akkor 60e körül vettem akkor. Olcsóbb bicikli volt, de már nem az áruházi gagyi kategória, hanem teljesen használható. Na, ma ennyiért gyakorlatilag semmi nincs. A nagyon belépő szint, amire azt mondom, hogy boltba járni talán kiszolgál egy-két évnél tovább is, az ma a 150-200e-től indul.

Amit én most vettem, annak a listaára 465e. Szezon végi akcióban és az egyik boltnál lévő kedvezményemmel együtt ezt sikerült lefarag 325-re. De ne gondold, hogy ez valami nagyon extra karbonvázas versenybringa lenne. Nagyon nem! Alu váz, sima egyszerű rugós trekking teleszkóp, kicsit jobb váltók, fékek és ennyi.

Amúgy meg minden relatív. Józsi bácsinak, aki a piacra jár vele, az én 325/465e-s biciklim is horror drágának számít. Akinek meg olyan hobbi, hogy az élete a tekerés, pláne aki versenyszinten teker, annak az 500e-s bicikli is "belépő szint" és leszólja.

Autóknál is ugyanígy van. Aki vesz 8-10 millióért egy új Skodát, azt a 60 milliós német prémiumban pöffeszkedő egyén leszólja, hogy "belépő szint". Másnak meg a 20 éves Swiftből egy álomautó kategória. Nincs ez másképp a bicikliknél sem.

2023. szept. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
24%
Már nem az első elégedetlen bicikli kérdés!
2023. szept. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 MGéza ***** válasza:
52%

Hát, 500-1000 eur között kapod a kommersz kategóriát, a normálisan felszerelt, jobb cuccokból összerakott középkategóriát 1000-1800 eur között, 2000+ pedig a prémium amin már nem csak a villa karbon, a csúcsmodellekért pedig 4k+ összeget kell kicsengetni. Ez átszámítva előtte is így volt, most is így van.

Ha ez nem tetszik, akkor marad a pár éves ex-felső kategória használtan, nagyjából a középkategória árában.

E-pedelec 300k alatt kínai ipari hulladék vagy nem is e-bike hanem jogsiköteles e-robogó kerékpárnak eladva, 400-600k már elfogadható, az igazán jó pedig milliós összegbe kerül.

2023. szept. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

Biztosan van ilyen. Én a 7 éve 160 ezer forintért vett bringába szereltettem motort, hogy ebike-ként használhassam. Az 400e volt. És nem vagyok gazdag.

A társaságomban többen is vannak, akik „sima” túrakerékpárt vettek ennyiért, de közel kétmilliós is van valakinek.

2023. szept. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
34%

Már 20 éve is 250e Ft volt középkategóriás monti.

600e alatt nem találsz normális gravelt, csak bowdenes tárcsafékkel.

Outi sincs 5-600e alatt, amit érdemes megvenni.

2023. szept. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ismerős 600.000-ért vett külföldről, tehát igen.
2023. szept. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%

Természetesen vesznek, nem is olyan kevesen. Az ebikeshopban jelenleg 750000 Ft a legolcsóbb bringa, és megy a bolt.

Azért Magyarországon sem mindenki szegény. A középrétegben pedig megvannak azok, akik hajlandóak megfizetni a minőségi kerékpárokat. Vannak sportolók, versenyzők is, bár nyilván ez egy szűkebb réteg.

Sajnos a realitás valóban az, hogy országúti/gravel/MTB szakágakban ez a belépő szint a minőségi kategóriába. Egy normális, hobbi trekking, túramonti esetleg kijön 300-ból. A felsőkategória esetében már milliós nagyságrendről beszélünk. Még a decathlonban is van 1,7 millió Ft-os országúti.

2023. szept. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%

Gondolon, azt nem kell ecsetelni, hogy nem csak márkajelzést kapsz drágán. Persze akad olyan is.

A háztól a 65 méterre levő kicsmáig, a 93 méterre lévő szőlőig jó a parasztbicikli is 14 ezer forintokért.

De én pl. Kezdek idősödni, sokat túrakerékpározom. 60-80 km esetén már nem mindegy a gép tömege, a váltó monősége, a fokozatok stb.

eBike-nak is azért építtettem át, mert a felnénél már fáradok. A többiek meg még bírják.

Újszerű érzés, hogy komoly emelkedőn gyorsulok. Ott, ahol eddig toltam.

A 400 nem kevés, de megérte.

Újat, ami eleve eBike ennyiért (160+400) nem is kaptam volna.

2023. szept. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
70%
Te az a csávó vagy aki az elektronikus kategóriában minden nap megkérdezi hogy ki vesz magyarországon ájfónt?
2023. szept. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!