Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi az a strava, mire és miért jó?

Mi az a strava, mire és miért jó?

Figyelt kérdés
2023. szept. 20. 13:20
1 2 3
 11/22 MGéza ***** válasza:
Nem értem mire gondolsz oldschool km számláló címén. Az összes km óra egy küllőre csatlakozó mágnesből és jeladó-fogóból és egy fejegységből áll amit én ismerek. Illetve volt giroszkópos B'Twinem, amit az agyra kellett rágumizni.
2023. szept. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Akkor nagyon fiatalka vagy.

Régen lehetett olyan NDK cuccot kapni amit a bringaagy mellé csavaroztál, egy kis dobozka és mechanikus számláló volt rajta. A küllőn volt egy kis bigyó ami kerékfordulatonként fordított egyet a számlálón. Természetesen 20-24-26-27,5"-os verziókat lehetett kapni, a megfelelő méretet kellett feltenni.

Ez csak a megtett km-t rögzítette, az összeset, ma ezt a nagyonhülye odométer szócskával illetik. Agyváltók üzemidejének rögzítéséhez kitűnő és tökéletesen elégséges.

2023. szept. 20. 20:08
 13/22 A kérdező kommentje:
Feltettem, bereggeltem. Kipróbálom cipőüzemben alkalmas-e arra amire nekem kellene.
2023. szept. 20. 21:01
 14/22 anonim ***** válasza:
74%
A Strava a legnépszerűbb kerékpáros (és futó, túrás) alkalmazás, ahol rögzítheted az edzéseid, megnézheted másokét, azokat véleményezheted.
2023. szept. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam. A pontossága teljesen megfelel annak amire szeretném használni, de lementeni nem sikerült az útvonalat. Ezt direkt nem engedi alapverzióban, vagy be kell kapcsolni a mobilnetet mentés előtt arra a pár másodpercre?
2023. szept. 20. 23:15
 16/22 anonim ***** válasza:
Valamilyen net elérés kell neki, hogy feltöltse a profilodba az elmentett utat. De elég a wifi is amikor hazaérsz, nem kell mobilnet.
2023. szept. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
80%
Azt hiszem GPX lementés csak előfizetéssel lehetséges.
2023. szept. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Mi az a GPX lementés???
2023. szept. 22. 01:21
 19/22 A kérdező kommentje:

kb 3mp volt a mobilnetes szükséglet, abba nem halok bele, de tényleg elég volt az is, ha otthon a wifivel másolja össze utólag.

Rájöttem, hogy az útvonalat le lehet csippenteni elöl-hátul így a szükségtelen elejét-végét le tudom venni.


De sokmindent nem értek benne, számomra túlbonyolított imitt-amott. olyan funkciót még nem találtam segol ahol a megtett utat hozzá tudnám igazítani otthon a számítógép előtt a gúgli térképhez. Nem csak itt, máshol se láttam még erre lehetőséget, pedig nagyon jó lenne.

2023. szept. 22. 01:25
 20/22 anonim ***** válasza:

A lementhető útvonalatk .gpx kiterjesztésű fájlok. Ez gyakorlatilag egy olyan fájl, amiben útpontok koordinátái szerepelnek, az útvonal gyakorlatilag különböző GPS koordinátákkal kijelölt pontok összekötései - függetlenül az alatta lévő térképtől. Ha előfizetőként belépsz a Stravaba (nem a mobilappal, hanem a rendes webes felületen) és megnézed az edzést, akkor lesz egy olyan funkció, hogy save GPX. Az így letöltött útvonalat aztán importálhatod egy Google Maps alapú térképszerkesztőbe (ha van ilyen), de amúgy a Strava saját térképe vagy egy mezei OSM térkép sokkal jobb.


"De sokmindent nem értek benne, számomra túlbonyolított imitt-amott."


Azért, mert a Strava egy sport célú közösségi oldal, aminél az edzés adatainak saját statisztikai célra történő gyűjtése a fontos. Megmutatja mennyit tekerték, mennyi idő alatt, milyen átlagsebességgel, mekkora pulzussal. Vannak benne szegmensek, ahol a saját teljesítményedet ösze tudod hasonítani másokéval... szóval ez nem a kocsmába járós bringások navigálásához készült. (Emellett hőtérkép alapú útvonaltervezőt is kínál, ami a legjobb dolog, mivel így nem fogod a dzsindzsásba betervezni a következő tekerésed).

2023. szept. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!