Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Igazából teljesen felesleges...

Igazából teljesen felesleges ilyen Strava klubokba belépni, mert csak lerombolja az önbizalmadat?

Figyelt kérdés
Se milliomos nem vagyok, se annyi energiám nincs mint másoknak és hozzájuk képest egy nagy szar vagyok. Csak azért használom hogy magamnak trackeljem be. Beléptem két helyi klubba, de ki fogok lépni mert inkább demotiváló hogy mennyire gyenge és lusta vagyok.
2022. jún. 6. 17:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, ez nem általános, a többség pont azért követ bringásokat, akár idegeneket is, mert motiváló látni, milyen környékeken járnak mások, milyen távokat, szintet mennek stb.


Ha belőled ilyen hatást vált ki, jobb, ha kilépsz.

Nem kötelező tagnak lenni klubokban, sem követni másokat.

2022. jún. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%

A sportnak (versenysportnak) éppen az a lényege, hogy helyre tegye az egódat. Ezt nálad a Strava hamar megtette.

A kérdés az, hogy ezzel mit kezdesz. Elfogadhatod, hogy sz@r vagy, de megpróbálhatsz ezen változtatni.

2022. jún. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

#2 Első válaszoló vagyok.


Már a kérdésből is kiderül, hogy az illető nem versenysportoló - ellenkező esetben nem szórakozásra szánt alkalmazások használatával értékelné saját maga másokhoz viszonyított teljesítményét, hanem profi módszerekkel.


Ilyen módon leminősíteni mást súlyos önbecsülési problémákra, komplexusokra vall. Ha valakit lehetne sz@rnak nevezni a témában, akkor azokat mondanám annak, akik tényleg semmit nem sportolnak, és úgy gondolják, hogy ez így rendben van, vagy bár tudják, hogy nem, folyton a nevetséges kifogásokat keresik - azonban velük szemben sem használnék ilyen degradáló, emberi méltóságukat sértő kifejezést. A kérdező megpróbálta, el is jutott egy szintre (ami objektíve akár igen magas is lehet, ezt nem tudjuk), ám ezt kevesli másokhoz képest. Ettől lenne valaki sz@r? Tipikusan olyan ember hozzáállása ez, aki hiába próbált megfelelni az életben, a szülei vagy a partnere semmit nem értékeltek - ilyen személy önvizsgálat és változtatás nélkül nyilván nem tud mást továbbadni.

2022. jún. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3!


Ő maga használta ezt a kifejezést.

De kapaszkodj meg! Azt szoktuk mondani, hogy a Strava azért jó, mert ahogy haza érek, már tudom is, hogy milyen sz@r/gyenge vagyok.

Éppen az a sport lényege! Nincs mellébeszélés. Ha jó vagyok, akkor jó vagyok. Ha gyenge, akkor gyenge.


Akinek súlyos önbecsülési problémái, komplexusai vannak, az nehezen dolgozza fel ezt. Akinek egészséges a lelke, azt nem zavarja, de nem is menekül el a platformról.

2022. jún. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

#4 Mi az, hogy sz@r, ki a gyenge? Mikor volt eredményes a workout? Ha 3.8 km/h-val kevesebb az átlagom, mint másnak a klubban, az gyenge teljesítmény? Vagy fogjon el az irigység azért, mert 80%-ban ugyanazt az unalmas kört nyomom, miközben mások pár naponta az ország vagy a kontinens más és más izgalmas tájain tekernek? Vagy sz@rozzam magam, amiért alföldiként életemben először eljutottam egy magashegységbe és nehezen ment a dolog?


Ez a mentalitás csak arra jó, hogy sokakat csak eltántorítson az amúgy szórakoztató és rendkívül hasznos tracker appoktól - pláne, ha már ilyen szándék fel is merült az illetőben, mint jelen esetben.

2022. jún. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

"Ez a mentalitás csak arra jó, hogy sokakat csak eltántorítson..."


Ez a mentalitás, illetve mentális probléma nálad (valamint a kérdezőnél) áll fenn. Egészséges ember nem pörög rá ezekre.


Sosem az a kérdés, hogy sz@r voltál-e egy edzésen, mert az mindig látszik az adatokból, leglább számodra. A kérdés az, hogy ezzel mit kezdesz.

2022. jún. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!