Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mitől szorulhat nagyon a...

Mitől szorulhat nagyon a hajtómű markolatváltója?

Figyelt kérdés

Felfelé váltani majdhogynem lehetetlen, lefelé könnyű.

Végállás jól van beállítva, a bowden nem szorul, mintha az átdobó rugóereje lenne túl erős, amin viszont nem lehet álltani. Gyári Shimano rendszer markolatváltóval.

Mielőtt fölöslegesen bowdent cserélnék, mit érdemes még megnézni?



2023. okt. 6. 04:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A bowden feszessége a váltókar (váltómarkolat) tövében lévő csavar tekerésével állítható. Hiába van jól beállítva a végállás, ha túl feszes a bowden, akkor nem engedi kifelé mozdulni az átdobót. Rakd fel állványra és kezdjed el kitekerni a csavart, közben nézzed, hogy változik-e a helyzet. Ha ez volt a probléma, akkor néhány csavarfordulat után elkezd darálni a lánc (az átdobó hozzá fog érni), majd át fogja dobni.

Ha ez sem segít, akkor tényleg a bowden cseréje a megoldás, de néha a régi bowden átkenése is segít.

2023. okt. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"Felfelé váltani majdhogynem lehetetlen, lefelé könnyű."

Ezt hogy kell érteni? A felfelé a nagyobb lánckerék felé?


Ha a kicsi lánckeréknél van a váltó, akkor akaszd ki a bowdenházat valahol, hogy tehermentesüljön a bowden és a váltót mozgísd meg kézzel.

Bár ha a kis lánckerék felé váltáskor amikor a rugó húzza le akkor könnyen meg, akkor a váltó sem rossz és a bowden sem. Hanem a váltómarkolatban kuszálódott össze valami.

Kiakasztott bowden mellett nézd meg ezt is úgy, hogy a bowdent kézzel az megfeszíted kicsit és közben a másik kezeddel váltasz és figyeled hogy mi történik.

2023. okt. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Második: igen, a nagyobbik felé, amikor megfeszül a bowden, hogy váltson.

Én a szabad bowdenrészt kézzel meghúzva érzem, hogy a hátsó könnyebb, az első nehezebb.

Ugyanúgy ha kézzel magát az átdobót vagy a hátsó váltót mozgatom, az elsőt nehezebb.

2023. okt. 7. 04:08
 4/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom az első általában nehézkesebben működik. Az én első markolatváltómmal is küzdeni kellett. Mondjuk Tourney volt, ne csodálkozzunk.:(
2023. okt. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, ez is Tourney... konkrétan a gumi képes elforogni rajta, olyan nehéz felváltani!
2023. okt. 7. 07:58
 6/11 MGéza ***** válasza:
Túl feszes a bowden, esetleg egyszerűen túl rövidre van hagyva, így befeszül. Ilyenkor lazábbra kell venni, magyarán a befogatási pontnál a kilógó részt rövidebbre veszed, így egy kicsit hosszt, valószínűleg pont azt a pár millimétert nyered amire neked szükséged van.
2023. okt. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 MGéza ***** válasza:

Ez a cikk részletezi. Általában egy imbusz anyával fogatják meg a bowdent, ott tudsz utánaengedni ha szükséges:

[link]

2023. okt. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 tothp ***** válasza:
Hát. Pedig a finomabb rendszereken nagyon sok múlik a boWdenházon (kosz, kopottság, vonalvezetés) és a boWdeneken. 9+-es rendszereknél akár a váltásban is okozhat nem kevés bizonytalanságot. Az egész géphez képest filléres tétel. Én korábban, mikor használtam rendesen a biciklit, évente cseréltem.
2023. okt. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 MGéza ***** válasza:
#8: Ez nagyban függ a gyártó által alkalmazott bowden minőségétől is. Az én outimon elég rendes nyúzás mellett 3 éve még csak szálszakadás sincs, semmi okom rá hogy cseréljem.
2023. okt. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vedd ki a boWdent és anélkül nézd meg a markolatot hogy könnyen forog-e.
2023. okt. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!