Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyire nehéz egy gyárilag...

Mennyire nehéz egy gyárilag becsomagolt új biciklit összerakni?

Figyelt kérdés
2023. okt. 16. 12:51
1 2
 1/19 anonim válasza:
39%
Van róla kismillió videó a Youtube-on. Alap szint.
2023. okt. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
Az emberek nagy többségének egy izzó kitekerése és másik betekerése sem megy! Úgyhogy a kormány, pedálok, stb felszerelése rohadtul nem "alap szint".
2023. okt. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
66%
2. 1. vagyok. Igazad van, de gondoltam, ha valaki vesz darabokban bicajt, és nem szervízben rakatja össze, akkor csak látott már csavarhúzót, meg villáskulcsot.
2023. okt. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A sebváltóval nem kell bajlódni?
2023. okt. 16. 13:31
 5/19 anonim válasza:
4. Azért nem annyira darabokban szokták küldeni. De amúgy tényleg keress rá a Youtube-on!
2023. okt. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudjuk pontosan milyen állapotban érkezik hozzád a cucc.

Az első kerék nincs a helyén általában. Azt be kell raktni, csavaros, vagy gyorszáras. Féknél figyelni kell.

Ha a kormány elfordítva van akkor irányba fordítani és meghúzni. Ezzel az a gond, hogy a-headesnél ezzel a kormánycsapágy feszességét is állítod. Ha nem tudod mi az és mit kell nézni, érezni, akkor nem fogod tudni jól meghúzni. Ha a kormány leszerelve jön, akkor a stucnira fel kell rakniés meghúzni a csavarokat. Ezzel meg az a gond, hogy el kell találni a megfelelő nyomatékot, mert gondolom nyomatékkulcsod nincs otthon. Nem szabad beteg módon megtépni, mert megsérül, megnyúlik benne a menet, stb.

taposókat a helyére kell tenni, jobbos-balosra figyelni.

Ha a váltó nem jó, akkor természetesen be kell állítani. Új kerékpár esetén amúgyis kell állítgatni, mert nyúlik kicsit a bowden és elállítódik.

Guminyomást be kell állítani.

Kitámasztó magasságát be kell lőni.

Ha van sárvédő, akkor valszeg azt is fel kell rakni - ha az első kerék nincs a helyén, akkor a sárvádő sem szokott.

Fékeket megnézni, beállítani. A gyárban beállítják egy standard értékre és kábé jó, de nem feltétlenül jó.

2023. okt. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez jó volt.
2023. okt. 16. 15:24
 8/19 anonim ***** válasza:

Én úgy rendeltem, hogy kértem összerakást + szállítással.

Megoldották, beállították a sebességváltót stb-t, majd kiszedték a kerekeket, kormányt. meg nyilván a pedált is, hogy beleférjen a dobozba.

Itthon 15-20 perc alatt összeraktam, semmi baja nem volt.

fitness kerékpárom van.

2023. okt. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
79%
Inkább a váltó beállítása az, ami elsőre nem fog menni, mert ahhoz kell némi gyakorlat. De az is egy megoldás, hogy összerakod amennyire tudod, aztán beviszed egy bringaszervizbe, ahol átnézik és "befejezik" az összeszerelést. A mai bringák elég drága cuccok, így ha elnyalsz egy menetet vagy túltépsz egy csavart, annak magasbbak lesznek a költségei, mintha elvinnéd egy szervizbe, ahol ezt tutinból megoldják.
2023. okt. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ha alu vázas, akkor a csavarokat csak óvatosan húzd meg. Amikor már érzed, hogy szorul a csavar, onnantól maximum egy fordulat bőven elég. Ellenőrizni úgy lehet, hogy kézzel enyhén megrángatod az alkatrészt, ha nem lötyög, nem mozog el, akkor jó. Megjegyzem egyes alkatrészeket szoktak direkt lazábbra is hagyni, hogy ha baleset van, akkor törés helyett inkább elmozduljanak a helyükről, de sokan nem szeretik ezt a fajta lazaságot. Neked kell eldönteni, hogy hogyan preferálod. Ha karbon vázas, akkor pedig nyomatékkulcs és tapadásnövelő zsír neki se állj! A jobb kerékpároknál az alkatrészeknél rá is írják, hogy melyik csavart mekkora nyomatékkal kell meghúzni. Ahol lespórolják a feliratozást, ott általában a kézikönyvvel kell konzultálni, de ha az sem említi, akkor 5-10 Nm az iránymutató.
2023. okt. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!