Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan tároljam a bringám az...

Hogyan tároljam a bringám az erkélyen télen? Mibe/mivel érdemes "becsomagolni?

Figyelt kérdés

#kerékpár #erkély #kerékpár tárolás #téli tárolás #bringa télen
2015. dec. 15. 12:55
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%
Nekem a szüleim kint a szabad ég alatt tartják a biciklit még télen is és semmi baja nincs :) De ha ennyire szeretnél vigyázni rá, én azt javaslom ,hogy a láncra meg a fogaskerékre tegyél hungarocelt, vagy újságpapírt és tekerd körbe folpackkal....
2015. dec. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Ha módod van rá, ne tárold kint. Az eső, a hó, a fagy, a hőingás, mind mind kikezdik az alkatrészeket. Ha nincs is fagy, sokszor párás a levegő reggel, az sem sok jó okozója.

Még egy vacak 20k forintos tecsós bicót sem érdemes kint tárolni, egy szezon alatt rommá amortizálódik. Ha pedig komolyabb bringád van, akkor már a hülyeséggel határos a szabad ég alatt tartás.

2015. dec. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

Tapasztalatom szerint a kenéseknek és a gumiknak nagyon nem tesz jót a mínuszokban illetve a mínuszba járó hőingásban tartás. Vagy talán a nagy hidegekben nagyon alacsony páratartalom tesz be, nem tudom.

Amennyiben meg rozsdásodó alkatrészek is vannak a lovon, azokat az ismétlődő páralecsapódások eléggé hazavágják.

Bowdenek is csúnyán be szoktak oxidálni.

Még a legporosabb szeneskamra is jobb, mint egy erkélyen tárolás.

2015. dec. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
a vasat gépzsírba, a gumit szilikonba "csomagoljuk" és száraz, árnyékos helyen tároljuk
2015. dec. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Kint is tárolhatod, ha vastag gépzsírban rejted el. A fegyvereket is így szokták tárolni. (M készlet) Semmi baja nem lesz. Bár kissé munkás dolog a tél végén a gépzsírtól megszabadítani.
2015. dec. 18. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 tothp ***** válasza:
Ha másképp nem megy, legalább annyira takard le, hogy felülről ne érje víz. A teljes becsomagolás azért nem jó, mert befülled és akkor is rohad, ha egyébként már rég megszáradt volna. Én is bajban vagyok. Garázsom nincs, az új bringám meg nem fér be sehova.
2015. dec. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Mostanában láttam egy ismimnél:


Alaposan megtakaritotta a cuccot és két bazierős kampón lóg a szobájában.Nem foglal semmi helyet;)

2015. dec. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 tothp ***** válasza:
Én még emlékszem, milyen harc árán maradhatott a bringa a szobában. Nehéz volt a szülőket meggyőzni, hogy van egy új családtag.... :-)
2015. dec. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

az erkélyen tartás azért elég prüd dolog, és minnél érzékenyebb bringád van, annál jobban árt neki. De ha mégis:

- guminyomást lejjebb engedni

- gumit glicerinnel lekezelni

- korrozióra érzékeny részeket (lánc, váltó) valamilyen zsírral lefujni


Én télen anyámékhoz viszem mindkét bringámat, fent a padon 10-15 fokban jól el telelnek.


Amúgy szobában a falra felrögzítés jó ötlet, kormányt elforgatva, esetleg a pedált leszedve már elég kis helyet foglal. Láttam egy lakást, ahol csináltak az előszobába egy álmenyzetett, vagy 50 centit és oda felraktak mindent ami nem nagyon volt napi használatban. Az előszobában a kutyát se zavarta hogy a 270-es belmagasság lecsökkent 210-re, jó ötlet. Egy másik ismerős meg garzonban a francia ágyat egy dobogó alá beépítette, nappal nem volt útban, este meg kihuzta alóla. Lehet a teret sokféle képen kihasználni.

2015. dec. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

tothp

Ha drága bringa és nem akarnak újat venni, akkor talán felfognák, hogy mi van.

Én mindkettőt a lakásban tárolom, pedig jó nagy erkélyünk van. A közös tárolóba alapból nem teszem be, mert ott összekarcolják vagy épp ellopják. Ja, jut eszembe az erkélyről is ellophatják. Szóval lezárni is le kell valahová.

2015. dec. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!