Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért mondják, hogy az olcsó...

Miért mondják, hogy az olcsó teleszkóp nem ér semmit?

Figyelt kérdés

Mindenhol ezt hallom, hogy kevés pénzből inkább vegyek egy teleszkóp nélküli biciklit, mint egy olcsó teleszkóppal felszereltet.


Jelenleg egy 10 éves Schwinn Csepel összteleszkópos biciklit használok, amin olcsó teleszkópok vannak, de nagyon szeretem. Semmi karbantartást nem igényelnek, szépen csillapítják az út egyenetlenségeit.

Nyilván nem olyan nagyot rugózik, mint egy drága, de városi használatra tökéletesnek tartom. (Csak városban használom, viszont tempósan, sportosan vezetve.)

Ezzel szemben próbáltam már kifejezetten városi biciklit teleszkóp nélkül, de borzasztóan ütött minden egyenetlenség, minden járdaszegély, stb.

Mit gondoltok?


nov. 25. 11:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Egy karbon villa sokkal jobban elnyeli a rezgéseket, mint egy gagyi teló. És a rezgések fárasztják a kezedet, nem a járdaszegély. 10 km-en van 5 nagy bukkanó, amit kirugózik a telód, oké. Teló nélkül felkapod a kereket és túl vagy rajta. De végig kapod a rezgéseket a csuklódba, válladba, amitől elfáradsz (+ hosszú távon mindenféle ízületi bajod lehet tőle).
nov. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

De hiaba kapom fel a kereket, leérkezésnél a merev villa ugyanúgy megüt. Ehhez képest a teleszkópos - még a gyenge is - puhábban ér földet.


Hogy érted, hogy a karbon villa elnyeli? Erről nem hallottam.


És mi a helyzet a hátsó kerékkel? A testem sokkal inkább pattog egy merev vázzal. Ha csak egy egyszerű rugó van benne, máris kényelmes, fel le rugózva utazok, mint egy buszvezető.

nov. 25. 15:18
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy kényelmesebbnek érződik, de a két felfüggesztés együtt elviszi a tekerésed által belerakott energia harmadát. Ahol most 20-szal mész az össztelóssal (főleg, ha olcsó telós), ott ugyanekkora erőbedobással 25-tel mennél egy merev vázassal. A megfelelő gumiválasztással és megfelelő technikával egy merev vázas is lehet kényelmes. Országútisok sokszor mennek napi 200 km-es túrákat, össztelósokról még nem hallottam ilyet.
nov. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Értem. Még egy kérdés:


Ez a karbonvilla, amit említesz, ez viszont egészen más árkategória, mint amit egy olcsó teleszkópos biciklivel párba állíthatunk, nem?

nov. 25. 16:28
 5/16 MGéza ***** válasza:

"Jelenleg egy 10 éves Schwinn Csepel összteleszkópos biciklit használok, amin olcsó teleszkópok vannak, de nagyon szeretem. Semmi karbantartást nem igényelnek, szépen csillapítják az út egyenetlenségeit."

Nincs is azzal semmi gond amíg munkába meg boltba járósnak használja az ember, de ha "hülyegyerek" módra vadulva van vele, ugratva, lépcsőzve akkor hamar szétmegy.

Egyébként olcsó telóról jó pár, más nevesebb gyártmányokon alap dolog hiányzik: Példának okáért kollégám vett egy 29-es Capriolo montit, nos azon olyan van ami 120mm-et mozog de se többet se kevesebbet, mivel nem lockolható és igazából a rugófeszességet sem lehet beállítani.

Amúgy aki montit használ városba annak is tök fölösleges az elől-hátul teleszkóp: Kis sebesség beáldozással ha ballonosabb gumikat használsz akkor az is bármit elnyel, nekem a macskakövön sem ad át szinte semmi rezgést, pedig klasszikus ősmonti kivitelű a gép, merev acélvillával és vázzal.

nov. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Az összteleszkópossal lehet randalírozni, merev villásal gyorsan le fogsz szokni erről.
nov. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 MGéza ***** válasza:
#4: Egy karbonvilla kb annyiba kerül, mint régebben egy Csepel fully boss.
nov. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Az olcsó teleszkóp arra jó, hogy ad egy kis komfortot, de semmi más haszna nincsen. A legnagyobb probléma vele az, hogy egy csomó energiát elnyel. A jobb teleszkópokon legalább az előfeszítés állítható, így dönteni lehet, hogy mennyi energiát áldozol be a komfortra. Lockout villát meg zárni lehet teljesen is akár. MTB teleszkópok egy külön kategória, de ott már az ütés függvényében is változhat a csillapítás mértéke.
nov. 26. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Teleszkóp.... Hát ami neked kell az rugós villa. A teleszkóp nem az a kategória, nem az az árkategótia amit te keresel.

Egy telónál nem az az egyetlen mérőszám, hogy "nem olyan nagyot rugózik" Van még más is amit nézni kell.

Városi használatra egy 20-30ezre rogós villa kell neked, semmi több. Sőt, még az sem nagyon, mert csak feleslegesen elnyeli a tekerésbe fektetett energiát. De ennek ellenére én is ilyen kerékpárt használok, mert azért a vacak utakon jól jön ha nem direktben jön fel a kormányra a rezgés.

A hátsó telót dobd ki. Gondolom nem egy csúcs össztelós géped van, úgyhogy a hátsó felfüggesztés valószinüleg rommá van kopva. Úgy megy mint a csuklós busz? Befordul az eleje, utána meg a hátulja?

nov. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%
A teló nem kényelmi eszköz. Az a feladata, hogy a kerék többet legyen a talajon. Egy olcsó villában nincs csillapítás, ezért nem igazán látja el ezt a feladatát. Lockolni sem lehet, tehát feleslegesen nyeli az energiát.
nov. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!