Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 35 éves nő vagyok Spinningre...

35 éves nő vagyok Spinningre járok, hogy tudom kiszámolni a zsírégető tartományt?

Figyelt kérdés
2010. okt. 20. 21:22
 1/4 anonim válasza:

Szia!


Az aerob(zsírégető) tartomány kiszámolásának módja: 220-ból vond ki az életkorodat. Ez Nálad 185. Ennek a 60-70% -a a legjobb zsírégető pulzustartomány számodra. Ez Nálad 111-129 közti pulzus tartomány. Vannak erre pulzusmérők, hogy a Tiedet edzés közben megnézd, de ha nem megy, akkor a nyaki ütőéren tapogasd ki edzés közben, és ha kb. 2-t ver a szíved másodpercenként, az kb. 120 körüli pulzus. Az Neked tökéletes lesz.


A lényeg egyébként, hogy zsírégető tartományban a levegővétel nem okoz gondot, tehát, ha már csak "zihálva" tudsz beszélni spinning közben, akkor valószínűleg átestél az anaerob tartományba.


Ha hatásosan akarsz zsírt égetni, naponta 50-60 percet spinningelj, lehetőleg "lightosan", hogy ne legyen annyira megterhelő, és a pulzusod 120 körül maradjon, de ne menjen nagyon 130 fölé.

2010. okt. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1 órás az edzés ,vettem órát is ! Hetente hányszor járjak ,22 kiló a feleslegem !
2010. okt. 25. 12:18
 3/4 anonim válasza:
Hetente ahányszor tudsz :) Amennyi időd engedi. 4-5 alkalommal jó lenne ha eljutnál, és akkor alkalmanként 50-60 perc. De azt ugye tudod, hogy "csak" mozgással nem fogod leadni a felesleged? Egy jó diéta nem ártana hozzá. Azonban, ha az megvan, 5-6 hónap alatt leadható :) Drukkolok!
2010. okt. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi ! Igen megvan a diétám is !
2010. nov. 1. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!