Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mekkora Magyarországon a...

Mekkora Magyarországon a legnagyobb táv, amit úgy lehet teljesíteni kerékpáron, hogy végig számmal jelölt főúton haladunk?

Figyelt kérdés

Az úthálózat alapján elvileg akár sok száz kilométeres út is lehetne, azonban tele vannak az útjaink tiltó táblákkal, így jelentősen beszűkülnek a lehetőségek.


Feltételek:


- Csak szabályos lehetőségek érdekelnek. Ha esetleg "kivéve célforgalom" vagy időbeli korlátozás található a tiltás alatt, azt ide sorolom.


- Ugyanazt az útszakaszt kétszer nem lehet érinteni, ellentétes irányból sem. A-ból induló és B-be érkező útvonalak vagy A-ból induló és A-ba más úton visszaérkező körutak érdekelnek.


- Nem lehet a főút mellett lakott területen kívül haladó kerékpárút (pl. 38, 55)


Könnyítés:


- Ha az út települést érint, aminek belterületén található főút menti kerékpárút, az még beleszámít (pl. Görbeháza, 35).


- Ha a főút elkerül egy települést, a kerülőúton pedig tilos kerékpározni, azonban a település belterületén áthaladva utóbb szabályosan folytatni tudjuk az utat a főúton, az is beleszámít (pl. Seregélyes, 62)


dec. 5. 13:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Ezt ingyen senki nem fogja neked összevadászni.
dec. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Te most ezt tényleg komolyan gondolod, hogy valaki megválaszolja?
dec. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
dec. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 tothp ***** válasza:
56%
Na igen, előveszel egy útvonaltervezőt és hajrá. Elvileg a leghosszabb így az lehet, ha lebököd a nullpontot mondjuk a Clark Ádám téren és csillag- (vagy inkább nagyon soklevelű lóhere) formában és elkezdesz szép kis hurkokat formálni.
dec. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Ha lenne pontos adatbázis akkor is brutál feladat lenne. Nincs az a pénz!


Amúgy meg: van nem számmal jelölt főút is?

dec. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%
Kis segítség: Teljes aszfaltozott úthálózat: kb. 31000 km. Autópálya+autóút: kb. 1600 km. Egyszámjegyű főút: 2100 km. Kétszámjegyű főút: 4800 km.
dec. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

Hú, hát ez tényleg rendkívül komplex és összetett kérdés. Meg is lepődtem az első válaszokon, azt hittem, ez legfeljebb pár perces kutatómunka.


Egy olyan országban könnyebb feladat lenne ez, ahol kellően civilizáltak ahhoz, hogy az országúti kerékpározást ne szorítsák ki a gépjárműlobbi miatt, ugyanakkor nincsenek nagy számban lakott területen kívüli kerékpárutak (Szlovákia, Románia).


Nem mondom, hogy létrehoztam a bölcsek kövét, de Google Maps és a Merretekerjek felhasználásával az alábbi útvonalat találtam, ami ugyan nem végig főút, de elvileg megfelel a kérdező kritériumainak:


Sopron - Lesencetomaj (84) - Veszprém (77) - Veszprémvarsány (82) - Pápa (832) - Sárvár (834) - Vát (88) - Szombathely (86)


Ez kb 330 km. Van benne pár városi kerékpárutas szakasz és tiltott, de kikerülhető rész a 84-esen, de szerintem valami ilyesmire gondolta a a kérdező.


Persze korántsem biztos, hogy igazam van, én is kíváncsi vagyok van-e hosszabb, de ahogy mások is írtak pontos adatbázis nélkül ezt megválaszolni szinte lehetetlen.

dec. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 tothp ***** válasza:
38%
Egyszer megrajzoltam a Miskolc-Siklós szakaszt. az 444km volt és nagyjából megfelelt a kritériumoknak. De ez messze nem a leghosszabb lehetőség.
dec. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
#8 Valószínűleg mégsem felel meg az itt meghatározott kritériumoknak, mivel Miskolcot főúton csak a 3-ason lehet elhagyni, déli irányba (SZABÁLYOSAN, kerékpárral), de pár kilométer múlva már ott is tilos tekerni.
dec. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
38%
Bemész egy körforgalomba és addig körözöl amíg meg nem unod.
dec. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!