Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan kezdjek neki komolyabba...

Hogyan kezdjek neki komolyabban a biciklizésnek?

Figyelt kérdés

Teljesen kezdő vagyok. Természetesen tudok biciklizni gyermekkorom óta, van is biciklim, de kb. csak nyáron szoktam rövidebb távokon. Eldöntöttem, hogy triatlonozni szeretnék, ebből az úszás és a futás már jól megy, a biciklizést kéne fejleszteni.

Először is, mit ajánlotok, hol vegyek profibb kerékpárt? És milyen hosszú távokkal kezdjek?



dec. 12. 07:34
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Én úgy kezdtem a nulláról, hogy ilyen 10-15 km tekerés után már kidöglöttem, ez az időszak kb 3 hónapig tartott. Egy kb 40 éves városi bicóm volt. Aztán vettem egy újabb fitness bringát, de nem túl jót, azzal már elkezdtem 30-40-50-60 km-eket menni szép fokozatosan emelkedett a szám, ez egy évig ment így. Azzal volt meg az első 100-asom is, de az már kínsznevedés volt vele, úgyhogy végül ezt is lecseréltem egy új trekkingre. Az idei szezonban már beszereztem egy gravelt, egy országútit és van egy városi rohangászós birngám is, Idén 3x nyomtam le egy nap alatt a balatonkört (200 km), és hetente többször mentem 60-120 közti távokat, különösebb megerőltetés nélkül. Nálam valahogy így zajlott le az elmúlt 3 év bringázás tekintetében. :) De én egy jelenelg 40 éves nő vagyok, nulla sportmúlttal, és nem is tudatosan kezdtem, nem volt célom ennyire rákapni a dologra. Ha te egy edzett fiatal férfi vagy, egy konkrét célkitűzéssel, akkor neked nyilván sokkal könnyebb lesz. :)
dec. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Milyen bringád van jelenleg? Ahhoz, hogy a kerékpáros állóképességed és az egész éves biciklizést növeld, egy camping vagy egy klasszikus városi is tökéletes, tehát bármi ami van, mert a lényeg az, hogy indulj el.
dec. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 MGéza ***** válasza:
36%
Kezdő nem tudja beosztani az erejét, nincs edzettsége, célbringája sincs. Nálad az úszás-futás ad némi alapot, de azért triatlonozni főleg a megfelelő kerékpárral, könyöklőt használni, virsligumizni egész más, de attól is függ mihez vagy szokva. Természetesen tudok biciklizni még semmi infó, egész más kontrollálni magad az utat nézve vékony gumikon, mint egy MTB nyergében, vagy egy városin, persze nem olyan nehéz megszokni.
dec. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Városi biciklim van.
dec. 12. 17:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor használd ilyenkor is, ne csak nyáron.
dec. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tothp ***** válasza:

Kezdésnek nem rossz az a városi bringa. Pláne ilyen szutyok időben. Hajtsd. Ahogy az 5-ös mondja. Apró lépésenként növeld a napi távot. Vagy a megszokott távot igyekezz mindig kicsit gyorsabban teljesíteni.

Május elsejéig nézz ki magadnak egy jól használható országúti bicajt, Amit később felszerelhetsz mindenféle triatlonos extrával. Én a könyöklő használatát nem javaslom addíg, míg az új biciklit biztonságosan nem tudod kezelni.

Az új géppel új távok új tempók jönnek majd. (lesz sikerélmény) hajtsd őszig. Aztán télen vissza a városira, ne az új gépet etesd meg a hólével.

dec. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A biciklit most kell megvenni használtan, (de akár újként is), mert most nem veszik, tehát olcsó. Ilyenkor szoktak kiárusítások is lenni. Én országúti gépet javaslok mindenképp triatlonra, Shimano 105 /Ultegra / DuraAce felszereltséggel. (Hátul 9-10 lánckerék is elég, elölre pedig 2.) Könyöklős kormányt lehet iyenre is venni utólag. Van pár 15-20 éves gép, ami relatív olcsó, kicsivel 100 felett vehetsz ilyet jó állapotban is. Ennyi pénzért most újként még a "Tesó áruházban" sem sem kapsz. A használt gépek vásárlásához érteni is kell egy bizonyos szinten. Szinte biztos valamit cserélni kell majd rajta.


Elsőként a vázméretet kell belőni, ezt a testmagasságod, egész pontosan az átlépő magasságod alapján.

Erre itt egy link:

[link]


A meglévő gépeddel pedig most is mehetsz (így télen), megfelelő ruházat kell azért hozzá.

jan. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!