Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A biciklis futárok milyen...

A biciklis futárok milyen ruházattal védekeznek télen?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, hogy a hideg és az eső ellen mi védi meg őket? Van valami speciális ruha ami alatt a legnagyobb zuhéban sem áznak el?

dec. 12. 21:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem vagyok biciklis futár, viszont napi 2*14 km-t tekerek munkába és hardshell, páraáteresztő vízálló rétegű esőkabát alatt nem ázok meg bringázásnál, és van belőle esőnadrág is. Hideg ellen pedig technikai vagy merinó aláöltözet.
dec. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És a cipőd nem ázik be?
dec. 12. 21:59
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Az enyém néha igen, mert nem teljesen vízállóban megyek (leselejtezett bőrcipőbsn, hidegebb időben hótaposóban tekerek), viszont munkahelyemen váltócipőm van, meg zoknit is viszek, ha esőre áll az idő.


De amúgy egy goretex-es cipőt ha felülről fedi az esőnadrág, nem fog beázni.

dec. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
10%
Bélelt gumicsizma. Magasan felér, nem ázik át, könnyű, meleg.
dec. 13. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Cipőre legrosszabb esetben húz két zacskót, nem a legelegánsabb, de betűrve zokni alá ott is marad helyben és vízhatlan a cipő.
dec. 13. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

4,5:

Egyik sem megoldás, mert a cipőnek szellőznie is kell, ha zacskót húzol rá, beleizzad a lábad és nagyln büdös lesz, a gumicsizma sem sokkal jobb. Ezért mondom, hogy goretex-es, vagy más páraáteresztő, vízzáró hártyás cipő kell, még jobb ha kívül imoregnált bőr.

dec. 13. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok futár, de van olyan szerkóm amivel bármilyen időben útnak indulok egy nagyobb tekerésre is.


Decathlonban elég jó ár-érték arányú téli öltöteteket lehet beszerezni. Onnan van aláöltözetem, vízállo túrabakim, egy vízlepergetős belül thermo túranadrágom, egy sima esőnadragom és esőkabátom, illetve, kesztyűm, sapkám, csősálam. Igaz ez nem olyan menő, mert csak Decathlon, de így kb 80-100 rongyból meg lehet úszni a komplett téli szerkót.

dec. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Őrület, hogy hova fejlődött a sportruházat szektor. Én az idén döntöttem először úgy, hogy hacsak nincs méteres hó vagy vastag, kiterjedt jegesedés, télen is biciklivel járok. Amazonról rendeltem polárbélelt biciklis kabátot és nadrágot. Amikor megjött, először nagyon szkeptikus voltam, nagyon vékonynak tűnt, de 0 fokig kitűnően véd a hidegtől és a széltől, nem is ázik át. Thermo aláöltözettel enyhébb mínuszfokokban is véd. A bukósisak alatt vékony símaszkot hordok, és bélelt biciklis kesztyűt is vettem. Cipőm eddig nem ázott át, de ha megtenné, Decathlonban lehet kapni fillérekért cipővédőt is, majd kiderül, hogy kell-e. Komolyabb hidegekre vettem egy könnyű sídzsekit, attól is el vagyok ragadtatva. Vékony, de meleg, és nem izzadok benne.
dec. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
36%
Nem azt mondtam, hogy tartós megoldás, de ha épp nem várt eső jön, akkor egy zacskó megoldás.
dec. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%
Nem futár vagyok, hanem postás, de nekem adidas terrex cipőm van, az nem ázik be. Ilyen: [link]
dec. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!