Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Melyik útvonalon kerékpároznát...

Melyik útvonalon kerékpároznátok inkább?

Figyelt kérdés

Úgy adódott, hogy januárban többször meg kell majd tennem a Halmaj - Encs utat biciklivel.


Az ináncsi elágazásig egyértelmű az útvolnal. Onnantól viszont a 3-as főúton tilos kerékpározni, a 3-assal párhuzamos mellékút jó lenne nekem, viszont át kell menni Encs Fügöd nevű városrészén. Tele nyugat-európai cserediákokkal, omladozó viskókkal, szabadon tartott kutyákkal, akit érdekel vessen rá egy pillantást Google Mapsen. Leginkább a kutyáktól félek, mert nem vagyok elég gyors, hogy könnyen elmeneküljek, főleg hogy sötétben esetleg észre sem veszem őket időben.


Szerintetek vállaljam be a 3-ast? Forgalom alig van rajta, mindenki az autópályán megy. Különben is, az életem és a testi épségem megér nekem pár tízezer forintnyi bírságot.


dec. 20. 08:18
A kérdező szavazást indított:
3-as
Ináncs felé
9 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Előbb tekernék egy autópálya belső sávjában szembeforgalommal, mint valami putri mellett.
dec. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Megnéztem, én simán bevállalnám Fügödöt. De azt nézem, hogy Abaújszántó felé sem óriási távolság.
dec. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Én a 3-ason mennék, de nem azért, amiért esetleg te ott fogsz menni:


- elég jó a minősége, lényegesen jobb, mint a mellékútnak Ináncs és Fügöd felé (Google alapján, nem vagyok amúgy ismerős)

- kellően széles, nem valószínű probléma az autósokkal

- a forgalom is kellően alacsonynak tűnik (összehasonlítva a korábbi felvételekkel)

- rövidebb, logikusabb - ha A-ból B-be megyek, nem akarom C-t érinteni

- hasonló helyzetben más országokban nincsenek kitiltva a kerékpárosok a főútvonalról, tehát sejthető, hogy mi csinálunk valamit sz@rul...az ilyen szabályt pedig nem kell betartani

dec. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3: és ha a rendőr megbünteti, kifizeted helyette a csekket?


Nem irigyellek kérdező, én csak annyit biciklizek Magyarországon, amíg eljutok az osztrák határig, de azon a 2 km-en is volt már minden, elengedett kutya, idióta autós, stb.

Amúgy ha jól látom a táblákat, az inárcsi elágazásig sem mehetsz a 3-ason, mert ott is tiltó tábla van. Én vagy Abaújszántó, vagy Baktakék felé mennék, amerre kisebb a forgalom.

dec. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szerintem nem fogok kockáztatni, az egészségem a legfontosabb.


#3 Régen valóban ott is tiltás volt, de néhány hónapja levették, lehet ez még nem látszik Googlen.

dec. 20. 22:09
 6/9 A kérdező kommentje:
#4
dec. 20. 22:11
 7/9 A kérdező kommentje:
Meg is lepődtem amikor láttam, bár még csak kocsival voltam ott.
dec. 20. 22:19
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Írj egy levelet a Magyar Közútnak, hogy vegyék le a másik tiltást is. Ha Ináncsig levették, a másikat se indokolja semmi. A forgalom nagy része úgyis az autópályán megy. Felénk is megszüntették a tiltásokat, amikor elkészült az autópálya.
dec. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, végül szinte mindig a 3-ason mentem, forgalom alig volt, nem büntettek meg. Egyszer Ináncs felé is kipróbáltam, hát ott Fügödnél eléggé hajtottam, de végül nem volt gond. Egyszer pedig amikor volt időm, Gibárton, Abaújszántón, Felsődobszán jutottam vissza Halmajba.
jan. 26. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!