Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hidraulikus tárcsaféket...

Hidraulikus tárcsaféket hogyan kell beállítani?

Figyelt kérdés

Üdv! Jöttem hazafelé munkából és hallottam hogy iszonyatosan súrlódik az első keréken a tárcsa a fékhez, folyamatosan kerregett.

Othon leszedtem a kereket és láttam, hogy a két fékpofa ha behúzom a fékkart összeér majd a mozgó pofa nem "ugrik" vissza a helyére, hanem maximum fél mm-t tér csak vissza az alapállapotba. Mi a megoldás erre? Mitől lehet ez? Most szétnyitottam a két pofát, elfér köztük gond nélkül a tárcsa, viszont ha behúzom a fékkart ismét olyan módon összezár, hogy utána nem nyílik ki megfelelően és folyamatosan súrlódik a tárcsához.

Ez előtt semmit nem csináltam vele, álló helyében történt minden. Reggel még elmentem melózni, délutánra már kerreg a fék. Mi a megoldás?



jan. 16. 15:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
38%

#10!


Látom nem érted. Elmagyarázom.

Ha nem csinálsz olyan teljesen felesleges dolgot, mint a fékbetétek kiszedése, akkor fél perc alatt vissza tudod nyomni a fékbetéttel a fékmunkahengereket. (Ahogy írtam is, csak nem fogtad fel és olyan kijelentésemmel vitatkozol, amit nem is írtam.)

Lehetetlen megsérteni a fékmunkahengert, ha ott van a fékbetét és azzal nyomod vissza.

Tudod, jobb az óvatosság. :)

jan. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A fékbetétet garantáltan megsérti a csavarhúzó. Egyrészt ezért is kell kivenni. Másrészt nem tudod teljesen visszanyomni a dugattyút, ha bent van a betét. Ez meg a másik.
jan. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

#12!


1. Nem sérti meg.

2. Kit érdekel egy kopó alkatrésznél, ha minimálusan megsérül?

3. Pontosan addig kell visszanyomni a fékmunkahengereket, ameddig a fékbetétekkel vissza lehet nyomni.

4. Honnan vetted ezeket a hülyeségeket?

jan. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Na pá. Hülyékkel nem vitatkozom.
jan. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
13-as te tényleg ennyire sötét vagy, vagy csak enézted a kategóriát? Ilyenekkel az ezotéria kategóriában szoktam találkozni.
jan. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

#14-15!


Nem néztem el semmit, csak az én tudásom nem onnan van, hogy olvastam egy dilettáns kommentjét és szentírásként adom tovább.

Akik ezeket a hülyeségeket írják, még sosem mutattak egyetlen visszanyomástól megsérült fékpofát sem.

De olyat sem láttam, még aki meg tudta volna indokolni, hogy miért akarja a fékkarig feltolni a fékmunkahengert.

Ahogy azt sem sikerült itt kifejtened, kifejtenetek, hogy miért nem lehet a fékbetéttel megfelelő mértékben visszatolni a fékmunkahengert.


Lehet nagy pofával lehülyézni azt, aki nem osztja a tévhiteiteket, de talán nem ártana néha alátámasztani azokat.

Ja, hogy nem tudjátok, mert teljesen hülyeség. Ez mindent megmagyaráz.

De akkor illene bocsánatot kérni és nem nagy pofával támadni.

jan. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én felsérettem már egyszer egy fékbetétet csavarhúzóval. Elég ha nem teljesen jól tartod és a lapos csavhúzó sarka már bele is nyomódik. Ez elég régen volt, azóta nem sikerült ilyent csinálni, de ugyanúgy rutintalan ember mint amilyen akkor voltam, simán felsértheti a fékbetét felületét.

Azért nem lehet a dugattyút teljesen visszanyomni, mert a fékbetét hátulja felfekszik a féknyeregre és ezen sík mögé is lehet tolni a dugattyút. Én vissza szoktam tolni ameddig tudom. Ebből is lehet következtetni erre-arra. Ezt te is nagyon jól tudod, hiszen nem a hülye kommentek elolvasásából tanultad a szakmát.

jan. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Aki annyira fakezű, hogy képes felsérteni egy fékbetétet, az tényleg ne szereljen semmit se! Nem mintha összemérhető lenne egy fékbetét kopó részének sérülése a fékmunkahengerével.

Semmi értelme tovább betolni a fékmunkahengert, mint a használati tartománya.

jan. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!