Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hidraulikus tárcsaféket...

Hidraulikus tárcsaféket hogyan kell beállítani?

Figyelt kérdés

Üdv! Jöttem hazafelé munkából és hallottam hogy iszonyatosan súrlódik az első keréken a tárcsa a fékhez, folyamatosan kerregett.

Othon leszedtem a kereket és láttam, hogy a két fékpofa ha behúzom a fékkart összeér majd a mozgó pofa nem "ugrik" vissza a helyére, hanem maximum fél mm-t tér csak vissza az alapállapotba. Mi a megoldás erre? Mitől lehet ez? Most szétnyitottam a két pofát, elfér köztük gond nélkül a tárcsa, viszont ha behúzom a fékkart ismét olyan módon összezár, hogy utána nem nyílik ki megfelelően és folyamatosan súrlódik a tárcsához.

Ez előtt semmit nem csináltam vele, álló helyében történt minden. Reggel még elmentem melózni, délutánra már kerreg a fék. Mi a megoldás?



jan. 16. 15:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy valamilyen kosz ment a munkahengerre, és ezért nem megy vissza rendesen a helyére. Ha eddig nem volt vele gond, akkor nem állítanám el.

Vedd ki a kereket, a fékbetéteket, és féktisztítóval tisztítsd meg a munkahengert. Ha van fékfolyadékod otthon, egy vattás pálcikával kicsit meg is kenheted a dugattyú palástját. Arra figyelj, hogy ilyenkor ne sokat húzogasd a fékkart, mert kieshet a dugattyó! Ezután nyomd vissza a dugattyúkat alapállapotba, rakd vissza a betéteket és a kereket, és húzogasd a féket, amíg felépül a fékerő!

jan. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ha nem értesz hozzá, vidd szervizbe. A fékkel nem jó játszani.
jan. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Hidraulikus fékem nem volt még sima bowdenes tárcsaféket javítottam már elég sokszor. Megpróbálom azért kipucolni aztán ha nem megy elviszem valakihez.
jan. 16. 19:50
 4/18 anonim ***** válasza:

1-es nagyon jól mondja. Alaposan ki kell takarítani a féknyerget. Én is szoktam a dugattyúkra saját olajából juttatni kicsit.

A féknyeregben nincsen rugó az a fékbetétek között van, az nyomja vissza őket. Ha törött, kilágyult, akkor csere. Lehet kicsit hajlítani rajta hogy jobban terpesszen és erősebb legyen, de sokáig ne közlekedj így, mert ha eltörik abból baj lehet. Egyszerűbb venni új fékbetét készletet, azzal adnak új rugót is.

Ha a kerék nincs a helyén ne húzd be a féket, mert semmi nem rögzíti a dugattyúkat a féknyeregben! K. nagy szerencséd volt, hogy nem esett ki egyik dugattyú sem. Ha kijön, elfolyik a fékfolyadék, lehet újjal feltölteni, légteleníteni. (egyszer haverral nekiálltunk szerelni és előkerült egy tálca sör is, úgyhogy pontosan tudom hogy néz ki egy szétesett féknyereg :D)

Hidraulikusnál mindkettő mozgó - elvileg. Pontosan milyen fék van a kerékpárodon?

A beállítás úgy megy, hogy fellazítod a féknyerget a vázhoz rögzítő csavarokat hogy a nyereg könnyen mozogjon, behúzod a fékkart, ezzel pozicionálod a féknyerget és lehúzod a csavarjait.

jan. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Pontos típust nem tudom, de erre hasonlít a legjobban:

[link]

jan. 16. 20:33
 6/18 anonim ***** válasza:
54%
Ha kivett kerékkel behúztad a fékkart, akkor veheted ki a fékpofákat, mert vissza kell nyomni a dugattyút. Ne csavarhúzóval, hanem valamilyen műanyag eszközzel, mert sérülhet! Előtte óvatosan tisztítsd le az oldalát, ha koszos. Ha szerencséd van, akkor a rendszerbe nem került levegő, így azzal talán nem kell foglalkozni.
jan. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

#6!


Simán be lehet dugni a két fékbetét közé egy csavarhútót és visszatolni a helyére a munkahengereket. Nem fog ártani neki a csavarhúzó, de senkit nem érdekel, ha egy kopófelület is kicsit megsérül. Legfeljebb 0.1%-kal csökken a féhatás egy rövid ideig.

jan. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Csavarhúzóval visszanyomtam mindkét pofát kivett keréknél, utána visszaraktam a kereket, délután meg este nem mentem a bringával sehova, reggelre megjavult :D Most is jó, fog is és nem súrlódik.
jan. 18. 16:55
 9/18 anonim ***** válasza:

Lehet hogy elég volt neki hogy kicsit átmozgattad.

Mindenesetre ezeknek is kell a takarítás, karbantartás. Főleg a mostani takonyban. Minden retket összeszednek.

jan. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nem a fékpofát kell visszanyomni, hanem a dugattyút.


#7 Ez nem érdekel senkit. Ha megsérül a dugattyú, akkor az egészet lehet lecserélni és napokig nem lesz bringája. Jobb az óvatosság.

jan. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!