Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Cyclocrossban milyen bringát...

Cyclocrossban milyen bringát használnak?

Figyelt kérdés

Mármint nem márkára, hanem típusra vagy mire gondolok.


Nézegettem magamnak bringát, de még nagyon nem értek hozzájuk.


Terepen akarok sokat bringázni, de eleve már a megközelítése is sok aszfalttal kezdődik, ezenkívül pedig mindennapos suliba és munkábajáráshoz is akarom, ami kb. 90 százalék aszfalt....


Azt mondták eddig, hogy az országútival csak akkor menjünk terepre, ha elkerülhetetlen... Viszont a mountikat túl nehézkesnek látom aszfalton. Egy haver mountiját próbàlgattam, de amikor országútisok jönnek, fel sem lehet velük venni a tempót, akkora a különbség.


Most hétvégén láttam cyclocross versenyt, és hatalmas dagonyában képesek tekerni, mégsem széleskerekű mountikkal mennek, hanem valami sokkal könnyebbel....


Milyen bringák ezek, hogy nevezik?

Vannak ilyenek hétköznapi bringàsok számára is? Úgy értem nem csúcskategóriás, de funkciójában hasonló és megfizethető áron....?

Talán nekem is ilyen bringa kellene, vagy nem?



febr. 5. 09:05
 1/7 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy olyan csomagtartós, ne adj isten kosárkás "terepkerékpárt" nem akarok, azok nem tetszenek.
febr. 5. 09:06
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Cyclocross versenyen bármilyen hihetettlen, cyclocross vringákkal versenyeznek…

Amúgy ehhez a felhasználáshoz jó lehet a gravel is.


Az meg hogy haverod montijával nem tudod felvenni a versenyt outisokkal…

1. Sokkal eszettlenebb vagy mint egy outis, hasonló ezdettségi szinten lennél mint ő, akkor azért rövid távon lehet velük tartani a lépést.

2. A mtb eleve nem arra való, hogy outisokkal tartsd a lépést.


Egyébként amit leírtál arra a legideálisabb egy cross/trekking.

febr. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Eszetlenebb=edzetlenebb

Bocsi, kicsi telefon, nagy ujjak, és egy tetőn vacogó ács vagyok, nem tudok írni :D

febr. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A cyclocross bringák nagyon sportosak, versenyre valók (kormány alacsonyan van, nagyon előredőlsz rajta, hosszú távon kényelmetlen).

A gravel kényelmesebb, hosszabb utakra való, lemehetsz vele földútra is. De ha tényleg kemény terepen akarsz menni, akkor mindenképp montival tudod azt megtenni. Se a cx, se a gravel nem való sziklás, gyökeres, ugratós helyre (legalábbis nem azok, amiket emberi áron megkapsz).

Olyan bicikli nincs, ami egyformán jó aszfaltra és terepre is.

febr. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 MGéza ***** válasza:
100%
Cylocross nem való iskolába meg ilyen helyekre járni. Igazából az outi off-season változatának találták ki eredetileg, hogy télen ne a futás legyen az edzőprogram, majd önálló versenyággá fejlődött. Agresszív, outikhoz hasonlóan rádőlős geometria jellemzi őket, nem kimondottan kényelmesek. Gravel való neked azt mondanám, esetleg cross.
febr. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Cross-trekkingre voksolnék.


[link]

febr. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Emésztgetem amiket írtok, köszi!
febr. 8. 01:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!