Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hazai downhillozásra (Lillafür...

Hazai downhillozásra (Lillafüred) milyen bicikli lenne a legideálisabb, ha az ár is szempont?

Figyelt kérdés

Szerencsére van felvonó, szóval nem kellene tologatni. Ahogy láttam videókat a pályáról, nem túl köves, mint pl. a Mátra, nincsenek nagy ugrók, letörések, szóval szerintem egy enduro bringa lenne a legideálisabb.


A kifejezetten dh bicajok nagyon drágák. Mármint az újabb és szép állapotúak. Nem beszélve az alkatrész árakról. Duplavállas villából nagyon kevés az eladó, és nagyon sokba kerülnek, ráadásul még régiek is. Ellenben enduro villákat fillérekért adnak. Pl. van most nagyon gyönyörű rock shox pike villa 60 ezerért eladó, ami újonnan 300 ezer körül van.


A gyerekkori álmom egy dh bringa volt, de szerintem ésszerűbb lenne egy enduro/am bringát venni. Ezeket szerintem műmenő ripacsok veszik többnyire, akik alig használják, és legtöbbször csak túráznak.


Szóval ezt néztem ki: [link]

26"-os kerékszetteket szintén nagyon olcsón lehet kapni, szimplavállas telókat is. Tényleg teljesen újnak tűnik. Az jutott még eszembe, hogy megkérdezem az eladót, milyen a hajtókar, és az alapján utánanézek, hogy mennyire jó a festése. Néhány hajtókarnak nagyon rossz minőségű a festése, és nagyon hamar kopásnyomok jelennek meg, mint pl. a truvativ holzfeller.


Tehát várnám az észrevételeket, tippeket, javaslatokat, ötleteket, köszönöm szépen előre is!


febr. 5. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerencsére van felvonó, szóval nem kellene tologatni.


Akkor tök fölösleges a pedál, lánc, váltó is. Legurul magától, felfelé meg ott a sílift.

febr. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ennél ki lehet fogni jobbat is 3-400 körül,facebook csoportokban(NEM marketplace-en) szoktak lenni egész szép darabok.
febr. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom te hol élsz, hogy az Enduro olcsó és, hogy műmenő ripacsok használják. Levontál következtetést pár hirdetesből.

Az Endoro egy marketing fogás volt, de sokoldalúsága miatt kedvelt idehaza, az e-bike lényege nem mindenkinek megy át. DH esetében számold hozzá a felvonó árát, a védőfelszereléseket, a nagyobb terhelés miatti alkatrészek szeréje. Enduro akkor jó ha van társaság is, mert felfele tekerni ezzel órákig minden csak nem élmény, márpedig a kerékpár azért van, hogy tekert ha már megvetted.

febr. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"Nem tudom te hol élsz, hogy az Enduro olcsó és, hogy műmenő ripacsok használják."


De te is vettél egyet, nem? Igen, levontam egy következtetést. Miért ne tenném? Ennyi erővel van 100-ból 1 kivétel, és akkor se következtessek?


Az előző kérdésemnél pedig pont azt írod, hogy nagyon olcsó az enduro, ezért vettél egyet. Hát én nem nagyon találtam nagyon olcsó enduro-t.


Nézd, csak egy olyan bringát akarok, amivel tudok túrázni is. Eddig egy 14-15 kilós xc bicajjal tettem ugyanezt, enduro-val miért lenne nehezebb, ha lockolható? Miért nem használnak egyébként olyan megoldásokat, mint pl. a marzocchinál az ATA?

febr. 20. 14:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy mennyiért hirdetik az egy dolog. Amit vettem fele annyiba került mint amit most is hirdetnek. Aki el akarja adni az most nyomott áron tudja, mivel az e-bike kiszorítja őket, hamar rájöttek az emberek, hogy a kevés szabadidejük miatt és az ebből kifolyólag az gyenge állóképesség miatt nem nagy élmény a tekerés vele. Aki jár rendszeresen bikepark-ba az más téma főleg, hogy a felvonó napi jegy csak nálunk ennyire drága.

Nézd meg azt is mióta hirdetik ezeket a DH gépeket....

febr. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


Tessék, igen kedvező az ár felszereltségét tekintve.


Anno volt egy Cannondale Prophet-et. AM kategória, 140mm/140mm 12.5kg, Németből 230-ért már haza lehet hozni. Ez ugyan úgy fent fel mint az XC és lefele itthon szinte mindenhol lement.

febr. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6.: Nem rossz, de ennél sokkal olcsóbban vannak jobb állapotú nagy rugóutas fully-k.
febr. 20. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!