Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mit jelent az,hogy agydinamós...

Mit jelent az,hogy agydinamós első lámpa?

Figyelt kérdés

A normál dinamóhoz nem is jó?

Mi a különbség?


febr. 6. 07:03
 1/8 anonim válasza:
78%
Jó a sima dinamó is.
febr. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 MGéza ***** válasza:
74%
Az agydinamó a kerékagy mozgási energiáját alakítja árammá, a dinamó dörzshajtással a kerékperem, gumi körforgását. A hagyományos megbízhatatlanabb, ráadásul speciális, dörzspermes, recés külsővel hatékony csak.
febr. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A két lámpa között mi a különbség?
febr. 6. 10:39
 4/8 MGéza ***** válasza:
70%
A lámpa maga mindkettőhöz jó és csak a közvetlen vezetékes áramfelvétel képességét jelöli, viszont a sima dörzsdinamó vintagget leszámítva gyakorlatilag kiveszett, így nem is írják a leírásba se bele.
febr. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a retro bringámról leszereltem a hagyományos dinamót és gyári lámpát, mert csak a baj volt vele (előbbi lötyögött, beleért a kerékbe). Meg ugye emlékeim szerint az csak addig világít, amíg forog a kerék, ha megállsz, nem (javítsatok ki ha nem így van, 30 éve nem használtam). USB-ről tölthető lámpát tettem fel, meg a szilikonos villogóst.
febr. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%

Ez a Géza gyerek mindig hadovál össze-vissza, de sosem a kérdésre válaszol... :D


Kérdező a lényeg a feszültség.

Mind az agydinamók, mind a dörzshajtásos dinamók 6V-osak és általában 3W-osak.

Olyan lámpát vegyél ami 6V-os.

febr. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 MGéza ***** válasza:
#5: Én se szerettem, több hibalehetősége volt mint előnye, ráadásul rengeteg energiát emésztett fel a működtetése, sokan egyszerűen ki is kötöttük mert a rugó akkor nyomta rá amikor nem kellett, a kátyúktól is bekapcsolt néha. Örülök neki, hogy a fejlődés szükségtelenné tette.
febr. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Először én is csak kikötöttem, aztán nem sokkal később leszereltem az egészet.
febr. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!