Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 1 pár külső helyett érdemesebb...

1 pár külső helyett érdemesebb lenne 3db? Hátul úgyis dupla olyan gyorsan kopik, nem (MTB)?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kicsit spórolni, és miután a hátsó elkopott, utána felrakni hátulra az elsőt. Ez így jó, nem? Azt írták, hogy 2-3-szor tovább tart elől a gumi. Nektek mik a tapasztalatotok?
febr. 6. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Többet tudsz spórolni, ha ha hátsót nem hagyod teljesen elkopni, hanem ha már félig elkopott, akkor megcseréled a kettőt.
febr. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Aztán elől legyen a kopottabb gumi?
febr. 6. 18:08
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Igen, a lekopott hátsót tedd előre, az elsőt meg hátra.

Harmadik gumit felesleges venni. Sok évig kitartanak a gumik. Tök felesleges otthon aszalni. A gumi akkor is öregszik ha csak tárolod. Főleg ha nem megfelelő körülmények között tárolod. Tehát nem spórolsz ezzel a módszerrel, inkább plusz kiadásod lesz.

febr. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De előre kell a nagyobb tapadás, biztosan nem fogok kopott hátsót első kerékre rakni...


Akkor inkább úgy kérdezem, hogy mire a hátsó elkopott, addigra az első kb. hány százalékra kopik el? Nagyjából. Ilyen 60% feletti lehet akkorra?


Egyébként a fiókom szekrényébe tárolnám. Most elég jó akciók lennek. Két bringára vennék, így azért 6 darab esetén 50+ ezret megtudok spórolni, még az itthoni legolcsóbb árakhoz képest is 20+ ezer. Ilyenkor vannak a legnagyobb akciók, ugye? Úgy értem, hogy ennél már csak drágábbak lesznek valószínűleg a gumik.

febr. 7. 12:47
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz.
febr. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5.: Ok, majd ha választ kaptam a kérdéseimre, utána eldöntöm, mit csinálok!
febr. 7. 13:18
 7/9 anonim ***** válasza:

Kaptál választ!

Ökörség megvenni a gumit és otthon tárolgatni! A tejet a parizert és a tojást sem veszed meg évekre előre....

Akkor van értelme több gumit venni ha még abban az évben, vagy max következő tavasszal már cserélni kellene. Ez a helyzet nálad?

Ha a hátsó gumit nem akarod előre rakni, akkor nem rakod, kidobod és veszel másik gumit.

febr. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7.: Sajnos nem tudom, mennyi időm lesz rá. Remélhetőleg minél több.

Maxx Pro 60a keverékűt vennék, ami elméletileg tovább tart és jobban is tapad. De igen, kb. max. 1 évig fog tartani. Az eléggé szopás lenne, ha nyár közepére elkopna, aztán rendelgethetek listaáron.


"Akkor inkább úgy kérdezem, hogy mire a hátsó elkopott, addigra az első kb. hány százalékra kopik el? Nagyjából. Ilyen 60% feletti lehet akkorra?"


Csak erre szeretnék választ kapni, köszönöm!

febr. 7. 14:10
 9/9 anonim ***** válasza:

A legjobb módja a hátsó gumi kímélésének az,ha megtanulsz rendesen fékezni. Nem rögtön tövig húzni a hátsót és csúszni.

Én is az elsőt szoktam hátra tenni ha a hátsó elkopott,de a régit előre tenni valóban nagy marhaság lenne.

Ha ilyeneket kérdezel nem létezik hogy teljesen elkoptatsz egy új elsőt egy nyár alatt,azon ne aggódj. Szóval szezononként elég akár egy új elsőt venni

febr. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!