Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A Bükk hegységben enduro,...

A Bükk hegységben enduro, vagy inkább am bringát lenne érdemesebb használni?

Figyelt kérdés

Az lenne a cél, hogy 3-4 órás, hosszú túrákra is eltudjak tekerni gond nélkül, de közben minél jobban szeretném élvezni a lejtőzést, és a lehető leggyorsabban lezúzni.

Nyilván egy downhill bicikli nem játszik, mert azért az is szempont, hogy a 3-4 órás tekerés alkalmával minél nagyobb távot betudjak járni.

Szóval az nem lenne élvezetes, ha ezalatt az idő alatt 15-20km-et tudnék menni.


A 50-60km-el már elégedett lennék. De mégis hogyan kell elképzelni? Van olyan könnyű, max. 15 kilós enduro bicikli, ami elől-hátul 180-at mozog, és lockolni lehet? És lehessen vele mászni is. Ha mondjuk egy ilyen bringával tudok tekerni 50km-et, míg egy kis, 150-et mozgó am bringával csak 53km-et, de ha még a csak elől 100-at mozgó könnyű xc bringa is csak +10km-es előnyt jelent, akkor az olyan kompromisszum lenne, hogy inkább egy nagy utas enduro bringát vennék.


febr. 8. 16:52
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Páncélos kell oda. Lődöznek a vadászok mindenre ami mozog.
febr. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Helikopter kell, hogy haza tudd vinni a szarvast.
febr. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Amikor azt mondják hogy egy nagy enduro jól mászik,azt úgy értik hogy a 180 körüli mozgáshoz képest.

50 km-es túrákra semmiképpen sem kellemes. Egy jó trail bringával teljesen jól el lehet lenni ha nem küldöd le folyton 10m-es dropokon,itthonra bőven elég.

febr. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3.: De lockolni lehet elől-hátul, akkor konkrétan mi a gond vele?

Na és egy olyan, ami 150 körül mozog? Néha azért elmennék a lillafüredi pályára is.

febr. 10. 21:14
 5/10 anonim ***** válasza:

Az hogy teljesen lockolt telóval/taggal szar mászni.

Lillafüredre elmehetsz 140-et mozgó merevfarúval is ha elég jó vagy,nem fog szétesni alattad a trail/am bicó sem. Nem értem miért akarnak sokan mindenhez endurot,ráadásul első "rendes" montinak

febr. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5.: Voltál már ott 140-et mozgó hardtail-al?
febr. 10. 23:42
 7/10 anonim ***** válasza:

Csak az van,mással nagyon nem tudok menni sehova:D

Jó azért merevvel nem küldöm le mindenhol ész nélkül de ha hátul is mozog valami 150-et akkor itthonra elég.

Ez lenne az első montid?

febr. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7.: Nem.

Én a lillafüredi dh pályára gondoltam, ott azért nem nagyon látok olyanokat, akik merevvel tolnák. Legalább is a videók alapján, még nem voltam ott.

febr. 10. 23:58
 9/10 anonim ***** válasza:

Értem mire gondoltál.

Nem kell mindenhez enduro,főleg ha sokat tekernél vele,de ha te nagyon azt szeretnél és van pénzed,senki nem áll az utadba.

febr. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Alapból ott bukik a dolog, hogy Enduro marketing szövege úgy szólt, hogy fel lehet menni a hegyre vele és lefele élmény. Fogalmazzunk úgy fel lehet szenvedni vele a hegyre. Nézzünk egy példát. Van egy Enduro bringád, 180mm-nél a lock-al nem leszel előrébb, ha nem vagy edzésben tökre mindegy milyen bringával mész csak erőlködés lesz a felfele. Lillafüred fele pl felmész a fehérkőlápáig a papírgyár felől a kavicsos úton garantálom elmegy a kedved az egésztől az 1 óra alatt ha nincs társaságod. Lefele az Enduro pálya meg 10 perc és nem igen mész még egy kört. Ha felvonózni akarsz és élményt akkor már felvetődik a DH. Az 50-60 km a hegyen egy Endoro-val az időben nem kevés, Bánkútra jó pár óra, aztán a nagy élmény lefele meg 7 perc mindössze. Erre jó egyébként az e-bike, nem véletlen, hogy itthon is alig lehet eladni az Endoro bringákat, én is csak azért vettem pluszba mert már nevettségesen olcsók használtan.
febr. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!