Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Terveztem egy kerékpáros...

Terveztem egy kerékpáros útvonalat a merretekerjek.hu-n, Szentendre és Visegrád között, a Visegrádi hegységben. Ez mennyire off-road, vagy járható?

Figyelt kérdés
Eredetileg a Duna-parton mentem volna, de a 11-es úton nem szeretnék tekerni. Ezt a hegyi útvonalat nem ismerem, mennyire járható? Van útburkolat vagy kavicsos, köves, sáros? Mennyire meredek? Köszönöm szépen a válaszokat előre is.

#kerékpározás #merretekerjek #túra kerékpározás
2020. aug. 4. 13:56
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát így nehéz megmondani, hogy te mit terveztél. Egy link kellett volna. Amúgy a merretekerjek kiírja, hogy burkolt-e az út. Alul a szint diagramnál jelöli, hogy hány % az egyes felületek aránya. Ha rámész az út adott pontjára, kiemeli, hogy ott milyen az út.
2020. aug. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem, hogy a beállításokkal ismerkedj! Be lehet állítani, hogy alkalmas-e a bringád terepezésre. Van mtb mód, ott jelzi a meredekségeket is. Van segítség menü, ha nem értesz valamit. Egy kis gyakorlással hamar belejössz. Persze meglepetések mindig lehetnek térképes tervezés alapján, földutakon legalábbis majdnem mindig találkozok meglepetésekkel.
2020. aug. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Menj Pilisszentlászló felé, ha bírod az emelkedőt!


[link]


Ez teljesen burkolt út végig...

2020. aug. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Elnézést a linket valóban elfelejtettem.

[link]


Nem vagyok profi bringás, csak kirándulni szeretnék. Szóval a durva emelkedőket nem élvezem. :)

2020. aug. 4. 14:36
 5/27 A kérdező kommentje:
Nem jó a link, mindjárt kitalálom hogyan kell. :D
2020. aug. 4. 14:37
 6/27 anonim ***** válasza:

A bikemap-on beállíthatsz mindenféle szűrőt, és bicajosok által feltöltött "kész" útvonalakat is találsz, magasságprofillal, úthossz, stb.-vel együtt:


[link]


De SztE környékén lapos útvonal csak a Duna-menti kerékpárút...

2020. aug. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Itt beállítottam neked pár szűrőt (100 m-nél ne legyen nagyobb szintkülönbség, burkolt út, stb.) Szentendre körül.... Van választék:


[link]

2020. aug. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm, pont a Bikemap-ot akarom lecserélni, legalábbis tervezésre nem használom. Legutóbb is "bevitt" a navigáció a 2-es főútra Dunakeszi után, és nagyon nem volt komfortos. A merretekerjek.hu-n megtervezném az utat, amit feltöltenék a bikemap-ba, és úgy próbálnék meg túrázni.

Nem baj, ha nem teljesen lapos az út, csak a nagyon meredek, sáros, köves útnak nem vágnék neki, bár mountain bike-om van, lehet hogy a bringa bírná, de én már nem. :D

Amúgy ez a szakasz egy kb 100 km-es túra része lenne, ezért is nem akarok ezen a szakaszon nagyon elfáradni. Átmennék Visegrádnál a komppal és lecsorognék Pestig.

2020. aug. 4. 14:56
 9/27 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom az útvonalat megosztani, mert nem generál linket a megosztás gomb. De úgy látom ez régi probléma.

Viszont megnéztem amit 1-es írt, ott az összes emelkedés 527 m. Az összes út 54%-a kemény földút. Ez kényelmes túrának nevezhető, vagy nem?

2020. aug. 4. 15:12
 10/27 anonim ***** válasza:
Ez relatív. Nekem még épp kényelmes, más meg 300 szinttől is meghal vagy épp 2000-et is lenyom egy nap alatt. Edzettség függvénye. Ha nem szoktál hegyre menni, jól el fogsz fáradni. Sajnos itt szerintem is két opció van: nagy forgalom vagy sok emelkedő.
2020. aug. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!