Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyire szervíz igényes egy...

Mennyire szervíz igényes egy országúti kerékpár?

Figyelt kérdés
Egy közép szintű országúti
márc. 3. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mint bármelyik másik kerékpár: attól függ, mennyit használod. A kopó alkatrészek általában bizonyos kilométer megtétele után kopnak el. Ha sokat mész, hamarabb elkopnak.

Nekem 11 sebességes rendszerem van, láncot 5-6000 km után kell cserélni. Gumik elmennek 8000 km körül. Lánc tisztítás és kenés 100-300 km között attól függően, mennyire koszos helyen mentem vele. Fékbetétet legutóbb 15000 km után kellett cserélni. Ha nem vagy nagyon izzadós és nem szakítod el, a bandázs is kibír 10-15000 km-t. Hajtókar, hátsó sor is simán elmegy 15000 km-t. Más kopó alkatrész szerintem nincs.

márc. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 MGéza ***** válasza:
100%
Attól függ mennyire hajtod és hol. Jó magyar utakon kb évi rendszerességgel megesz egy ipari csapágyas felni 1-2 csapágyat és rendszeres centrírozásra szorul.
márc. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2: Azért ez keréktől is függ. Nekem a Mavic Aksiumban van 20000 km és még nem kellett hozzányúlni.
márc. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 MGéza ***** válasza:
#3: Nekem attól lényegesen drágább felnim van, bár lehet pont az a baj, hogy ahol én élek a kátyúmentes útvonal megtalálása majdnem lehetetlen vállalkozás. Gippieme tecno 1.55 egyébként, a hátsó kereket újra is kell fűzetnem egy új felnivel mert megindult kifelé az oldalfala. Lehet egy olcsóbb, nehezebb felni célszerűbb lenne.
márc. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha felfújod a kerekét, felveszed a szemüveged és kikerülöd a gödröket akkor nem.
márc. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 MGéza ***** válasza:
#5: Jó ötlet, hidd el én sem keresem szándékosan. De van az a tipikus, mindenhol rossz magyar aszfalt, amin hiábavaló, max kicsi-nagy között választhatsz.
márc. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudom, én ma tanyáztam majdnem mert a bringaútból kivágtak egy kockát és 2cm-el lejjebb hagyták ott éles peremmel. Jelzés sehol semmi. Ha egy nénike vagy egy gyerek megy rá pont ugyanúgy akkorát tanyázik, hogy az útleszaró illetékes elvtársat betonozzák oda.
márc. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!