Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen országúti kerékpárt...

Milyen országúti kerékpárt vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Szertetnék venni egy országúti kerékpárt nagyon max 700k forintig.

Amivel eddig szemezgettem az a Merida Scultura és Scultura Endurance.186cm vagyok és férfi.Ilyen magasákhoz L-es váz méret fog kelleni ugye?

Köszönöm a segítségeteket.


márc. 7. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A méret miatt mindenképp ki kell próbálni. Nem csak a magasságon múlik, hogy jó-e egy váz, hanem a testarányoktól is. Nekem például eggyel kisebb váz a kényelmes, mint amit a gyári méretezés ajánl.
márc. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 MGéza ***** válasza:
Kezdetnek endurancét vegyél, ha nulla tapasztalatról indulsz, kényelmesebb. Magasságodból kiindulva valószínű, hogy L kell neked, lehet XL is. De itt nyeregcső-felső cső viszonyított arányt nézünk, endurancenál is kicsit más az arány, a kényelem miatt.
márc. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Endurance mivel másabb?
márc. 7. 18:28
 4/5 MGéza ***** válasza:
100%
Kényelmesebb, nem kell annyira rádőlni, tehát picivel rövidebb a felső cső. Klasszikus gépnél teljesen rádőlsz, sport-verseny pozíciót veszel fel tekerés közben, az endurance kormánya picit magasabban van, nem olyan szöget szöget zár be a törzshöz képest a felső test mint a klasszikusnál, kb mintha trekkinget hajtanál. És nem utolsó sorban: Szélesebb gumikat fogad, nő a menetkomfort, cserébe sebességet, dinamikát áldozol be. Igazából amíg nem tervezel versenyezni, nem számít neked ez hátránynak.
márc. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amelyiknek tetszik a szine.
márc. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!