Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyire biztonságos kerékpáro...

Mennyire biztonságos kerékpározni országúton?

Figyelt kérdés

Az országúti kerékpározást értem ez alatt hobbi szinten.

Szerintem városban (kis város) nem veszélyes, de ha kimegyek az országútra azért az már nem veszélytelen.


márc. 10. 16:19
1 2
 1/12 Hellmano ***** válasza:
100%
Veszélyes nagyon én, ahogy egyre idősebb leszek egyre jobban kerülöm a dolgot, hogy ilyen utakon tekerjek. Mikor 10-20 centikre mennek el az ember mellett 100-al, akkor kicsit elgondolkodom, hogy ha véletlen megingok , akkor úgy elüt, mint a huzat. Vagy a másik, akik ilyen közel mennek el az ember mellett, azok nem is érzik a kocsijukat, hogy hol a széle... a legveszélyesebb, amikor szemből is jönnek, de persze, aki mögötted jön nem fogja megvárni, hogy szemből elmenjen a kocsi, hanem, akkor biza teljesen leszorít az út szélére, hogy elférjen melletted, mert akkor még azt a 20 centit se hagyja, mert a szembe jövőtől nem tud kikerülni jobban.
márc. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Attól függ melyiken. A 10-es útat nem ajánlom.
márc. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 MGéza ***** válasza:
74%
Út és forgalom függő. Hétvégén még az olyan helyek mint egy forgalmasabb, mondjuk mint az 51-es főút is biztonságosabb, nyilván nincs akkora kamionforgalom így kisebb az esélye, hogy leszorítanak vagy lassítás nélkül, sávon belül előznek mivel ha nagy a forgalom és a legtöbben sietnek, akkor bizony tesznek a kerékpárosra és nem állnak be mögé amíg szemből elmegy a forgalom. Mondjuk gyakran nem is tudnának sávváltással előzni.
márc. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 tothp ***** válasza:
100%

Veszélyes. Sajnos egyre inkább az, ahogyan a közlekedők is felveszik az utcai harcos pózt.

Pár dolgot te is megtehetsz a veszély csökkentése érdekében.


-Megfelelően beállított, felszerelt, karbantartott, az alkatodnak megfelelő kerékpárt használsz.

-A kerékpárodat megtanulod készség szinten használni. Ismertem olyat, aki nem tudott hátranézni a biciklin, ha be akart fordulni.

-Ismered és betartod a KRESZ-t

-Körültekintően közlekedsz.


Mindez édeskevés ahhoz, hogy biztos ne legyen baj. De növeled a túlélés esélyeit.

márc. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A környékeden nyilván ismered, hogy melyik utakra lehet kimenni és melyiken van nagy forgalom. Az ismeretlen helyeken meg jó támpont a Strava heatmap, ami mutatja, hogy melyek a kedveltebb útvonalak és melyeket kerülik el a biciklisek.

Érdemes beszerezni egy Garmin radart és egy tükröt. Sokat ad a biztonsághoz, ha látod, hogy jönnek mögötted. Kis gyakorlattal azt is fel tudod majd mérni, hogy kikerül-e megfelelően vagy le kell húzódnod.

márc. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A legfontosabbat kihagytam: napsütésben is látszódó, feltűnő villogó lámpa elöl és hátul is. Amikor feltettem a Cateye Wiz450-et, azonnal érezhetően jobban kikerültek az autósok. A Garmin radar lámpája pedig még erősebb és amikor autó jön, máshogy kezd villogni, ezáltal még feltűnőbb.
márc. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Én már kerülön a főutakat ahogy csak lehet. Hihetetlen mennyi idióta van.

Azon a kevés szakaszon ahol muszály felmennem, játszom a balf..szt. Kacsázom kicsit és betartok a bal vállammal, hogy ha mégis eszébe jutna sávon belül elkerülni, akkor jobbra még bőven van menekülési zónám.

Ha dudál akkor mosolyogva kedélyesen ingetegek neki mintha jó ismerősöm lenne. Meg még annyit szoktam utánnuk kiabálni, hogy "remélem anyád temetésére sietsz!"

márc. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6%
7es: keménykedhetsz, meg anyázhatsz, de neked jobban fog fájni, ha majd emberedre akadsz...
márc. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 MGéza ***** válasza:
100%
#8: Néha kicsit befelé mozdulni nem keménykedés, legalább az autós is látja hogy számítson rá, hogy a bringás is ugyanazon az úton megy, pont úgy nem akar belerongyolni az út szélén a kátyús részbe mint ahogy ő sem, csak mert a KRESZ szerint az út szélén kéne közlekednie. Mármint kéne, a lehetőségekhez képest, de gyakran az út minőségi miatt nem tud, a padka meg manapság kb lespórolt extrának számít új út építésekor. A tiltótábla sajna egyszerűbb megoldás.
márc. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Hellmano ***** válasza:
100%
Amúgy 1.5 méter lenne a kötelező kerülési távolság, amely a jobb utakon többször ki is van táblázva. De ezt kb. 100-ból 5 autós, ha betartja. Én egyszer már gondolkodtam azon, hogy bemegyek a rendőrségre, mivel nagyon sokat tekerek, hogy vállalom kamerával, hogy csinálok nekik videót, hogy mennyien tartják be a 1.5 métert és lehetne utólag büntetgetni őket, mert ott a felvétel. Nyílván vannak, akik kikerülik az ember nem veszélyes keretek között nem tartva a 1.5 métert, de azt mondom, hogy aki 30 cm-re vagy közelebb száguldozik el az ember mellett az igenis büntetendőnek kellene lennie, mert az már veszélyeztetés kategória. Én is szoktam "integetni" az ilyen közveszélyes őrülteknek amúgy. Volt egy esetem, mikor szinte elvitte a könyökemet a visszapillantója a figurának. Be is intettem neki, majd mit ad isten a pihenőben utólértem pár km múlva. Gondoltam engem vár , mert még neki nem tetszett, hogy beintettem. Erre mondom megelőzöm és azonnal odagurultam mellé , hogy felkérdezzem, hogy is gondolta ezt a manővert. Telefonozott egy hájas kopasz kisebbségi arc, letekerte az ablakot. Felkérdeztem, mi volt ez? Erre flegmázott ot nekem (nem ijedek meg senkitől, mert sportos felépítésű, edzett 204 centiméteres alak vagyok :D) Mondtam neki na meg van a rendszámod adom be a rendőrségre! Válasz nyugodtan. Mondom neki felvétel is van ám róla! (persze nem volt csak beijesztettem). Erre mondja oké, nyugodtan...mondtam neki ilyen mégegyszer elő ne forduljon. Tekerek tovább. 5 perc múlva lelassít mellettem egy kocsi. Köpcös kisebbségi "barátom2 volt az. Gondolom átfutot a rendszerén kis késlekedéssel, hogy miket mondtam neki. Elkezdett nekem ott pénzt felajánlani, hogy nehogy beadjam a rendőrségre a felvételt stb. :D Mondom takarodj :D
márc. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!